KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana International İstanbul Hastanesi ve İygad Dünya Kalp Haftasında Basınla Buluştu

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu’nun  Medicana International Hastanesi ve İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği işbirliğinde Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında basınla biraraya geldi. “Kalbimi Düşünüyorum” sloganı ile bu yıl Kalp Günü etkinliklerinde yer alan Medicana International İstanbul Hastanesi multidisipliner tanı ve tedavi yöntemleriyle kalp sağlığının önemine dikkat çekti.   MEDİCANA INTERNATİONAL İSTANBUL HASTANESİ VE İYGAD DÜNYA KALP HAFTASINDA BASINLA BULUŞTU

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu’nun  Medicana International Hastanesi ve İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği işbirliğinde Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında basınla biraraya geldi. “Kalbimi Düşünüyorum” sloganı ile bu yıl Kalp Günü etkinliklerinde yer alan Medicana International İstanbul Hastanesi multidisipliner tanı ve tedavi yöntemleriyle kalp sağlığının önemine dikkat çekti.   


İstanbul’daki yerel ve bölgesel basın mensuplarının katıldığı “Kalbimi Düşünüyorum” temasıyla hazırlanan basın buluşmasına, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü M. Ulvi Ünal, Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan, Medicana International İstanbul Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Sahip, Başhekim Dr. Rüya Şişman’ın katılımıyla gerçekleşti. Medicana International İstanbul Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sebahattin Ateşal, Kalp ve Damar Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal’in “Kalp sağlığı ve kalp cerrahisinde son yöntemler”  konulu sunumu katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

  

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde organ nakli, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi, göğüs cerrahisi, kanser cerrahisi, onkoloji ve diğer tıp alanlarında çalışmalarını sürdüren Medicana International İstanbul Hastanesi,  değerli akademik kadrosu ile basın toplantısında kalp sağlığına yönelik bir dizi konuyu ele aldı. Açılış konuşmasını yapan Medicana International İstanbul Hastanesi  Dr. Yusuf Sahip,  “Tüm branşlarda uzman hekimlerin görev aldığı hastanemiz, poliklinikleri, klinikleri, tıbbi tahlil laboratuvarları, radyoloji ünitesi, ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri, acil servis ünitesi, tüp bebek ünitesi, diyaliz ünitesi ve diğer destek üniteleri ile 7 gün 24 saat hizmet sunuyor. Kalp ve Damar Cerrahisi ve Kardiyoloji bölümüyle multidisipliner hizmet sunan hastanemiz, üst düzey kalite standartlarına uygun hizmet vermeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.


Basın buluşmasında kalp cerrahisinde son yöntemler konusunu gündeme alan  Kalp ve Damar Cerrahı  Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal şu açıklamalarda bulundu: “Cerrahi beceriye dayanan yeni yöntemleri benimseme ve uygulamada  öncü konumdayız. Yetişmiş iş gücünün en çok toplandığı özel sektörde yapılan bazı yeni uygulamalar SGK tarafından karşılanmıyor. Devlet hastanesi veya Üniversite hastanesi olma şartı aranıyor. Ülkemiz genel olarak bakıldığında son yıllarda kalp cerrahisinde sağlanan yeniliklerin gerisinde değil. Bunun sonucunda, önceden tedavi seçeneği olmayan  ağır tablodaki hastalara yüksek başarıyla müdahale edebiliyoruz. Ülkemizde kalp cerrahisinde sağlanan gelişmeler yurtdışından çok sayıda hastanın ameliyat olmak için burayı seçmesine yol açıyor.

Ameliyat ettiğmiz hastaların yaklaşık yarısı yurtdışından gelen hastalardan oluşuyor.” şeklinde önemli başlıklara değindi.


Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sebahattin Ateşal, “Sigaradan uzak durulması, fiziksel aktivitenin arttrılması, obezite ve Metabolik Sendrom ile mücadele edilerek ülkemizde önümüzdeki on sene içinde gerçekleşecek Kalp ve Damar Hastalıklarına bağlı ölümleri kabaca yarı yarıya düşürme şansı bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığının 2008 yılında başlattığı program ile olumlu sonuçlar elde edilmesine karşın özellikle kadınlara yönelik  farkındalık ve eğitim çalışmalar yoğunlaştırılmaldır.”şeklinde konuştu. Dünya kalp haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan organizasyon ve basın buluşmasından memnuniyetlerini ifade eden basın temsilcileri Medicana International İstanbul Hastanesi hekim ve yöneticilerine teşekkür ederek basın buluşması sona erdi.

    JCIOluşturma: 02.10.2015 12:00
Son Güncelleme: 13.02.2021 09:43
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu