KURUMSAL HABERLER


+A A-

MEDICANA BURSA HASTANESİ LÖDER EL ELE

Toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlama misyonunu benimseyen Medicana Bursa Hastanesi, lösemili çocuklara umut dağıtma görevini üstlenen Lösemili Çocuklara Yardım Derneği ile bir projeye adım attı.MEDICANA BURSA HASTANESİ LÖDER EL ELE

Toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlama misyonunu benimseyen Medicana Bursa Hastanesi, lösemili çocuklara umut dağıtma görevini üstlenen Lösemili Çocuklara Yardım Derneği ile bir projeye adım attı.


1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Medicana Bursa Hastanesi tarafından desteklenen Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği'nin (LÖDER) düzenlediği Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası çocukların yaptığı resim sergisine Medicana Bursa Hastanesi ev sahipliği yaptı.


Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası çocukların renkli dünyası, görücüye çıktı. LÖDER Başkanı Prof.Dr. Adalet Meral Güneş, dernek yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen sergide çocukların yaptığı yaklaşık 50 eser izlenime sunuldu.

Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Necip Kozalı ‘’ Medicana Bursa Hastanesi ilk sosyal sorumluluk projesi olan ‘’Bir Resim Bin Umut’’ sergisi projesi ile Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Hematoloji ve Onkoloji Kliniğindeki Lösemili çocuklarımıza bir nebze umut olmaya çalıştık. Onların ellerinden çıkan nadide sanat eserlerini satışa sunduk ve gelirini LÖDER (Lösemili Çocuklar Derneğine ) bağışladık. Bir Resim Bin Umut projesine destek veren herkese çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Sergide yer alan resimler hekimler hastane yöneticileri ve iş dünyası tarafından büyük ilgi gördü ve hekimlerin, yöneticilerin ve iş dünyasının büyük desteği bağışlar gerçekleşti.

Oluşturma: 10.08.2018 12:00
Son Güncelleme: 10.08.2018 09:43
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu