KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Sivas’ta Düzenlenen 3. Uluslararası Termal Ve Sağlık Turizmi Zirvesine Katıldı

Zirvenin ikinci gününde Cumhuriyet Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşen oturumunda Sivas'taki hastane yöneticileri ve termal tesis işletmecileri 52 ülkeden gelen 256 katılımcıya termal ve sağlık kuruluşlarını tanıtan sunumlarını gerçekleştirdi.


Medicana Sivas Hastanesi adına sunumu Genel Müdür Şerafettin Demiray gerçekleştirdi. Demiray sunumunda “Medicana Sağlık grubu Türkiye’de sağlık alanında ulusal bir oyuncu, 6 ilde 13 hastane ile 7/24 doğru, hızlı ve güvenilir şekilde hizmeti hem ülkemiz vatandaşlarına hem de yabancı hastalara sunmaktadır. İstanbul, Ankara, Konya, Samsun, Sivas ve Bursa’da bulunan hastanelerimiz teknik ve kalite anlamında uluslararası sağlık standartları ile sağlık hizmeti vermektedir. ” dedi. Demiray “ Medicana Sivas Hastanesi 2015 yılından beri Sivas’ta 28.000 metrekare kapalı alan ile son teknoloji cihaz parkı, geniş akademik kadrosu ve gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş tanı-tedavi üniteleri ile hizmet vermektedir. Sivas yurtdışından tedaviye gelecek yabancı hastalar için zor bir lokasyon olarak gözükse de hem uluslararası havaalanın olması hem de yakın tarihte açılması planlanan yüksek hızlı trenin olması bu zorluğu ortadan kaldırıyor olacak. Sivas kültürel mirasları, Anadolu’nun kendine ait misafirperverliği, sıcakkanlı insanları ile sağlık ve termal turizm için gelecek misafirlerine kapılarını sonuna kadar açıyor, misafirlerimizi Sivas’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Zirvenin 3.günü ise Medicana Sivas hastanesini ziyaret eden yabancı katılımcılar hastane hakkında genel bilgiler alarak, Acil Servis, Radyoloji, Laboratuvar, Poliklinik odaları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesini, Medikal Estetik, Anjiyo Ünitesi, Hasta odalarını gezdi. Yurtdışından gelen katılımcılar ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Medicana Sivas Hastanesi Uluslararası Hasta Merkezi yöneticileri,  Sivas’a ve Medicana’ya yurtdışından gelecek hastaları davet etti. Daha sonra katılımcılara ikramlarda bulunarak Medicana Sivas Hastanesini anlatan tanıtım kiti verildi.

Oluşturma: 02.10.2018 12:00
Son Güncelleme: 02.10.2018 08:57
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu