KURUMSAL HABERLER


+A A-

MEDICANA SAĞLIK GRUBUNUN AMİRAL GEMİSİ OLARAK TANINAN MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA 10. YILINI KUTLUYOR.MEDICANA SAĞLIK GRUBUNUN AMİRAL GEMİSİ OLARAK TANINAN MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA 10. YILINI KUTLUYOR.

Medicana Sağlık Grubu’nun Amiral Gemisi


Özel sağlık sektöründe 25 yılı aşkın süredir hizmet sunan ve sektörün öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu’nun Amiral Gemisi olarak tanınan Medicana International Ankara’nın merkezi konumu, üniversite hastanesi kapasitesi, uzman kadro ve geniş hizmet yelpazesi gibi önemli avantajlara sahip olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Türkmen Sarıyıldız, “Grubumuz hizmet sunduğu tüm hastanelerinde uluslararası standartlarda, hasta güvenliğinin ön planda olduğu, teknolojik donanımı ve ekibinden aldığı güç ile referans alınan bir sağlık hizmeti sunma iddiasıyla hareket ediyor. Medicana International Ankara Hastanesi de bu vizyon doğrultusunda 2008 yılından bu yana yaklaşık 1 milyon 850 bin hastamıza sağlık hizmeti verdik. Yaklaşık 15 bin hastamıza kanser hücresini lokalize ederek tedavi planlaması sağlayan PET CT görüntüleme hizmeti sunduk. Yaklaşık 12 bin hastamız da hastanemizde radyoterapi (ışın) tedavisinden faydalandı” dedi. Kurulduğu günden bu yana 20 bin metrekarelik alanda, 100’ün üzerinde uzman hekim ve deneyimli sağlık personeli ile Başkent’in, çevre illerin ve yurt dışından gelen hastaların tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösterdiklerini belirtti.


Özellikli ve Öne Çıkan Branşlar


Sağlık turizmi kapsamında organ nakli, kemik iliği gibi spesifik ve büyük cerrahi operasyonlarda da büyük başarılar elde ettiklerini belirten Op.Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız, radyo cerrahide geçerli en son teknoloji olan Cyberknife Tedavisi’nde hasta sayısına göre dünya birinciliğine sahip olduklarını söyledi. Yüksek başarı oranlarıyla sonuçlanan organ (böbrek ve kornea) ve kemik iliği nakilleri ile haslarının yeni bir hayata merhaba diyebilmeleri için çabaladıklarını önemle vurgulayan Türkmen Sarıyıldız, “Medicana Ankara Hastanesi Kemik İliği nakil ekibimizle Türkiye İkinciliğini elimizde tutuyoruz. Öne çıktığımız bir diğer nokta; ileri tıp uygulamalarımız. Günümüzün en önemli sağlık sorunu olan kanserin tanı ve tedavisinde tam donanımlı bir merkez olmaktan gurur duyuyoruz. Kanser cerrahisi ve radyoterapi, medikal onkoloji kliniğimizle senede 10 bin civarı kanser hastasına tam donanımlı merkez olarak hizmet veriyoruz. Her türlü radyolojik tetkikin yanı sıra başta kritik kanser ameliyatları olmak üzere cerrahide yüksek başarı oranıyla hizmet veriyoruz. Bunlara örnek olarak baş-boyun cerrahisi, meme-endokrin cerrahisi, akciğer kanseri cerrahileri, kolorektal cerrahi, ortopedi ve mikrocerrahi, el cerrahisi, omurga ve beyin cerrahisi, epilepsi cerrahisi ile jinekolojik onkoloji ameliyatlarını saymak mümkün. Güncel cerrahi yaklaşımları kapsamında laparoskopik yöntemlerle de hastalarımızın konforu için hizmet veriyoruz. Medikal onkoloji ünitesinde uzman ekibimizle güvenli kemoterapi hizmeti sunarken, radyoterapi (ışın tedavisi) imkanlarında dünyadaki benzerlerimizle yarışır durumdayız. Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimizde çocuk endokrinolojisi, çocuk kardiyolojisi ve çocuk alerjisi dallarında da, alanında güçlü ve uzman hekim kadrosu ile hastalarımıza hizmet sunuyoruz. Toplum sağlığının geliştirilmesi konusunda önceliğimiz kadınlar. Kadınlarda da en sık görülen kanser türü olan meme kanseriyle mücadele ile erken tanı öne çıkardığımız çalışmalar arasında yer alıyor. Muayene sonrası gerek duyulduğunda hastalarımıza üç boyutlu mamo sentezli dijital mamografi ve ultrasonografiyle daha hassas, konforlu, hekim ve hasta dostu teknolojiyle aynı gün içinde hizmet sunuyoruz. Meme koruyucu cerrahi, Intraoperatif radyoterapi teknolojisi ile hastalarımız cerrahi operasyon esnasında radyoterapi görüyor ve ameliyat sonrası uygulanan radyasyon tedavisinden kurtuluyor. Alanında uzman plastik cerrahlarımızla bu hastalarımızın meme onarımı konusunda da yanındayız. Tüm dünyada yaşamı en çok tehdit eden kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde de toplumuzun geleceği çocuklarımızın sağlığı için de deneyimli ve geniş bir hekim kadrosuyla hizmetteyiz.” dedi.

Kanser tedavisinde yeni bir umut ışığı


Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişmeyi hedeflediklerini, bu anlamda teknolojiye de büyük önem verdiklerini belirten Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız kanserin tanı ve tedavisinde de önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilen yeni nesil teknolojilerle hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Sözlerine “Multidisipliner tedavi yaklaşımı ve tıbbın tüm dallarında sahip olduğu güçlü hekim kadrosu ile teknolojiyi takip ederek hizmet veren hastanemiz kanser tedavisinde ön plana çıkmıştır. Bu hizmetleri verirken en yüksek teknoloji ile çalışmak en büyük arzumuz. 2008 yılından bu yana SGK ödemelerinde artış olmadığı halde hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Üstelik bu cihazlarla yapılan işlemlerde SGK kapsamında ilave ücret almaksızın hizmet veriyoruz. Bugüne kadar Türkiye'nin kanser hastalığıyla mücadelesine destek olan Medicana International Ankara Hastanesi, Discovery IQ PET /CT ve Versa HD cihazlarıyla etkin tanı ve tedavinin yanı sıra hasta konforu öncülüğünde hizmet vermeye devam ediyor olmaktan gurur duyuyor" diye devam etti.

Sadece Ülkemize Değil Geniş Bir Coğrafyaya Hizmet Sunuyoruz


Türkiye’nin, coğrafi konumu, nitelikli ve dil bilen hekimleri, iyi yetişmiş sağlık personeli, teknolojik donanımı, ileri tıp uygulamalarının iyi ve ekonomik yapıldığı, sağlık turizminde öne çıkan bir ülke durumunda olduğunu söyleyen Türkmen Sarıyıldız, “Sağlık turizmi konusuna genel bir analiz ile başlarsak; Türkiye’nin sağlık turizminde 2023 yılı hedefi 20 milyar dolar. Bu nedenle TBMM’de kabul edilen yasa ile sağlık turizmi alanında faaliyet göstermek amacıyla Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. kurulacak. Devletin kefaleti ve garantisi ile iş yapmayı sağlayacak bu şirket sektörün tanıtımı ve promosyonu için de çalışacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde kurulan bu şirket ile giremediğimiz ülke kalmayacak gibi görülüyor. Sağlık Bakanlığının oluşturacağı rasyonel fiyatlandırma avantajı global arenada öne geçeceğimizi düşünüyorum. Ankara’ya son yıllarda eklenen direkt uçak seferleriyle de Ankara’nın bu alanda yerini alabileceğini umut ediyorum. Medicana International Ankara Hastanesi, sağlık turizminde kentimizin dezavantajlarına rağmen önemli bir hasta potansiyeline sahip. İleri tıp uygulamalarındaki güçlü altyapımız ve nitelikli hekim kadromuz sayesinde Batı Avrupa’da ağırlıklı olarak Hollanda’dan; Doğu Avrupa’da Kosova, Bosna-Hersek, Arnavutluk ve Makedonya’dan; Kafkaslarda Kazakistan, Gürcistan ve Azerbaycan’dan; Ortadoğu’da Irak ve Suriye’den; Arap Yarımadası’nda BAE ve Yemen’den; Kuzey Afrika’da Libya ve Cezayir’den hastalar hastanemizi tercih ediyor. Bu anlamda uluslararası hasta trafiğinin Ankara’ya çekilmesinde rol oynuyor.” dedi.
Ankara’da Sağlık Alanında Bir İlk


Geçtiğimiz günlerde Atılım Üniversitesi ile afiliasyon protokolü imzaladıklarını söyleyen Türkmen Sarıyıldız, Medicana Ailesi olarak Atılım Üniversitesi ile birlikte çok başarılı ve farklı adımlar atabileceklerine inandıklarını söyleyerek "Ankara'nın yerleşik iki kurumunun bir araya gelmesiyle çok güzel şeyler oluşturulacak. Şu anda böyle bir gerçek afiliasyon Ankara'da yok. Bu gerçekten Ankara'da sağlık alanında bir ilk ve Türkiye'de birçok şeye örnek olabilecek bir ilk. Kadınların gücünü de kullanarak hep birlikte bir hikaye oluşturacağımıza ve anlatılacak bir hikayeyi arkamızda bırakacağımıza olan inancımızla ailemize hoş geldiniz diyoruz" ifadelerini kullandı.

“Artık hem üniversite, hem özel hastane ve hatta devlet olarak yurt dışındaki birçok merkezden daha başarılı sonuçlar, daha nitelikli ve son teknoloji ile hizmet konusunda öncü konumdayız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Oluşturma: 05.10.2018 12:00
Son Güncelleme: 24.03.2021 01:41
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu