KURUMSAL HABERLER


+A A-

Uluslararası İzmir Maratonu

Medicana International İzmir Hastanesi olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez organize edilen Uluslararası İzmir Maratonu’na sağlık sponsoru olduk.


Uluslararası İzmir Maratonu

Maraton, iki parkurda gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle katılımın sınırlandırıldığı ve sabah 07.30’da başlayan 42 kilometrelik parkura 300 kişi, 700 kişinin katıldığı ve 08.00’de başlayan 10 kilometrelik koşu Alsancak’ta Lozan Meydanı’ndan başladı.

Medicana olarak bu organizasyona, 2 acil tıp uzmanı, 2 acil servis hemşiresi, acil sedyesi, oksijen tüpü, defibrilatör, seyyar monitör, ekg, pulse oksimetre, glukometre, travma tahtası, servikal collar, pansuman setleri, damar yolu / serum malzemeleri, ilkyardım malzemeleri ve ambulans ile destek verdik. Etkinliğin hekimi tarafından talep edilen cihazlar bir gün öncesinden Kültürpark Lozan Meydanı girişinde belediye tarafından sağlanan çadır içerisine yerleştirildi. Bir gün öncesinden çadır başında güvenlik görevlisi görevlendirilerek cihazların güvenliği sağlandı. Ayrıca yarışların sonunda dereceye girenlere 20 adet check-up paketi hediye edilerek, organizasyon tarafından bu durum web sitesinden ilan edildi.

Koşunun başladığı ve sporcuların ısınma hareketlerini gerçekleştirdiği alana da stant kuruldu. Yelken bayrak, roll-up, backdrop’la görünürlük sağlandı. Ayrıca yarışların başladığı start alanına ve yarışların bittiği finish alanına 4 tane yelken bayrak yerleştirildi. Ayrıca sağlık çadırının yanına da Medicana bayrakları ve roll-up’lar yerleştirildi. Sporculara ve onlarla birlikte gelen yakınlarına, check-up ve meme sağlığı ile ilgili flyerlar, infobook ve en önemlisi 700 adet Medicana logolu maske dağıtıldı. Maskelerin tamamı etkinlik sonunda tükendi.

MEDICANA ÖNLÜĞÜ İLE KOŞU

Aynı etkinlik çerçevesinde, 42 K’lık koşuya katılan Gökhan Güneri ve yaklaşık 15 kişilik gruba Medicana logolu doktor önlükleri tarafımızdan temin edildi. Sporcular, pandemi döneminde hekimlerin yaşadığı sıkıntıya dikkat çekmek amacıyla doktor önlükleri ile koşuya katıldı. Bu şekilde gazetecilere fotoğraf ve görüntülü röportaj verdiler. Yapılan haberler bir çok mecrada haber olarak yer buldu. Etkinlik saat 14.00 sıralarında yarışların tamamlanması ve madalya töreni ile sona erdi.

 

Aynı günün akşamı, Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası’nda, etkinlikte dereceye giren sporculara ödül töreni gerçekleştirildi. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, etkinliğe destek olan sponsorlara da plaket takdim edildi. Medicana International İzmir Hastanesi olarak plaketimizi takdim aldık.

 

Oluşturma: 06.10.2020 12:00
Son Güncelleme: 23.10.2020 11:06
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu