KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubu Turqualty ile TescillendiMedicana Sağlık Grubu, Ekonomi Bakanlığı’nın, Türkiye’nin en büyük şirketlerine global marka olma yönündeki destek projesi olan Turquality’nin, zorlu denetimlerini başarı ile geçerek, Turquality desteklerini alma hakkı kazanan sayılı markalar arasına girdi.

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Sağlık Grubu, 1992 yılından bu yana geleceğin sağlık hizmet standartlarını belirliyor. Kaliteli hasta bakımı, doğru teşhis ve tedavi önceliğiyle dünyanın önde gelen kurumlarıyla eşit, uluslararası normlara tam uyumlu hizmet veriyor.

Hem yurt içinde hem yurt dışında toplumun her kesimine en ileri seviyede donanım ve uzmanlıkla sağlık hizmeti sunarken, şeffaf, güvenilir ve hasta memnuniyeti odaklı yapısı, Medicana’yı sektörde öne çıkarıyor. Medicana Sağlık Grubu, çağdaş teknolojik altyapıları, akademik uzman kadroları ve modern yönetim sistemleri ile sadece Türkiye’de değil, dünyanın sayılı sağlık merkezleri arasında gösteriliyor, dünyanın dört bir yanından hasta kabulü gerçekleştiriyor.

Dünyanın sayılı özel sağlık yatırımları arasında gösterilen hastaneleri ile Medicana Sağlık Grubu, Türkiye’nin başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Samsun, Konya, Sivas, Bursa illerinde, her branşta 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Grup, sağlık sektöründe edindiği deneyimi, teknoloji ve inovasyon ile birleştirerek Türk ve dünya sağlık sektörüne yatırımlarını aralıksız devam ettiriyor.

Türkiye’deki 15 hastanesi ile hizmetlerini sürdüren Medicana Sağlık Grubu, 2023 yılında yurtiçinde açacağı Zincirlikuyu ve Ataköy hastaneleri ve Bosna’da açacağı ilk yurtdışı hastane yatırımı olan Medicana Bosna ile kısa dönem büyümesini sürdürüyor.

Medicana Sağlık Grubu, aynı zamanda Türkiye’nin ilk 500 listesine girerken, sektörün de en itibarlı markaları arasında yer alıyor. Önümüzdeki 5 yıllık marka stratejisi ile Türkiye’den çıkan global bir sağlık markası olma yolunda ilk adımlarını atıyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde çeşitli sağlık yatırımları için fizibilite çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizin yurtdışı hasta tedavisinde de öncülükleri olan Medicana Sağlık Grubu, dünyanın farklı ülkelerinden hastaları ülkemizde tedavi ediyor. Toplam hasta kapasitesi içinde yurtdışı hasta oranı yüzde 20’leri buluyor.

“Turqualty” Medicana Sağlık Grubu’nun başarılı uluslararası sağlık hizmet ihracatını destekleyecek, Ülkemizden global bir sağlık markası çıkmasının önünü açacaktır. Turquality ile tescillenen Medicana Sağlık Grubu, bu vesileyle uluslararası yatırımlarını hızlandıracak.

Oluşturma: 09.02.2023 12:00
Son Güncelleme: 09.02.2023 04:30
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu