KURUMSAL HABERLER


+A A-

Samsun Hastanesi Övünülecek Başarılara İmza Atıyor

Temmuz ayı stratejik iş geliştirme toplantısını Medicana Samsun'da gerçekleştiren Medicana sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, "’Samsun Hastanemiz; ilk 9 ayda tüm hedeflerini gerçekleştirmiştir.


Sadece Türkiye'nin batı illerinde değil, doğu illeri ve Karadeniz illeri de dahil artık dünya standartlarında bir sağlık hizmetinden bahsediyoruz. Ülke olarak sağlık alanında çıtayı çok yükselttiğimizi düşünüyorum"dedi.

Medicana Sağlık Grubunun aylık değerlendirme ve koordinasyon toplantılarının Temmuz ayı toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi.

Rutin olarak genellikle Grup merkezinin yer aldığı İstanbul’da yapılan toplantının bu defa Samsun’da yapılmasının farklı bir anlamı da bulunuyor.

Medicana Samsun Hastanesi’nin lokalizasyon olarak sel felaketi yaşanan Canik İlçesi’nde hizmet vermesi nedeniyle, Medicana Samsun Hastanesi yöneticilerine destek olmak üzere Samsun’a gelen Medicana Sağlık Grubu üst düzey yöneticileri, bağlı hastanelerin Genel Müdürleri ve direktörleri Medicana Samsun Hastanesi yöneticilerinden yaşanan sel felaketi ile ilgili bilgi aldılar.

Medicana Sağlık Grubunun yönetim kadrosuyla Medicana Samsun Hastanesi yöneticilerinin tanışıp, biraraya geldiği toplantıda Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya;

‘’Samsun Hastanemiz; ilk 9 ayda tüm hedeflerini gerçekleştirmiştir.2012 yılının ikinci yarısı için hedef ve strateji belirlemek üzere bir araya gelinmiştir."Türkiye sağlık açısından çok önemli adımlar attı, büyük işlere imza attı. Türkiye'yi dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslamak lazım ki geldiği noktayı görebilelim. Türkiye sağlıkta Batı Avrupa ülkelerinin standartlarını yakalamış bir ülke. Samsun'a baktığımızda Samsun'daki sağlık hizmetinin dünyadaki birçok gelişmiş ülkelerin önemli şehirleri ile kıyaslandığında övünülecek bir durumda olduğunu görüyoruz. Sadece Türkiye'nin batı illerinde değil, doğu illeri ve Karadeniz illeri de dahil artık dünya standartlarında bir sağlık hizmetinden bahsediyoruz. Ülke olarak sağlık alanında çıtayı çok yükselttiğimizi düşünüyorum .’’ diye belirtti.

Oluşturma: 15.08.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu