KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Konya Hastanesi Kapılarını Açıyor

İç Anadolu'nun en büyük ve en kapsamlı özel sağlık yatırımı olan Medicana Konya Hastanesinde 28 Eylül Cuma günü basın mensuplarına hastane hakkında bilgilendirme toplantısı ve tanıtım gezisi düzenlendi.


Medicana Konya Hastanesi Kapılarını Açıyor

Konya Medicana Hastanesinin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda; Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Lütfi Şimşek ve Medicana Sağlık Grubu İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan yatırım hakkında detaylı bilgi vererek basın mensuplarına hastaneyi gezdirdiler.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya;“ Medicana Sağlık Grubu, 20 yılı aşkın bir süredir özel sağlık sektöründe öncülük ve liderlik eden bir gruptur. Kuruluşundan bugüne güvenle büyüyerek sektöre önemli yatırımlar yapmış, sektörün gelişimine öncülük etmiştir. Özel Sağlık sektöründe ulaştığımız kalite, Grubumuzun sağlık turizminde tercih edilen ve gözde kuruluşlar arasında yer almasını sağlamıştır.

Medicana Hastaneler Grubu bugün; JCI tarafından akredite edilmiş hastanelerinde Kalp cerrahisinden tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisinden organ nakline, hemodiyalizden eklem hastalıklarına ve nörolojiye kadar birçok alanda uluslararası standartlarda hizmet vererek Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Orta Asya,  Balkanlar ve Avrupa’dan gelen birçok hastayı tedavi etmektedir. Hasta tedavi ve bakımının yanı sıra, artık tıp alanında bilgi ve deneyimlerimizi gelişmekte olan ülkelere ihraç eder konumdayız.

20 yılı aşkın deneyimimiz, uzmanlığımız ve uluslararası hizmet standartlarımızla bugün Grubumuzun 10. Halkası Medicana Konya Hastanesi’ni sizlere tanıtmaktan son derece gurur duyuyorum.”dedi.

60 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan ve 700 personelin istihdam edileceği Medicana Konya Hastanesini, Konya ve İç Anadolu bölgesinin sağlık üssü olarak planladıklarını ifade eden Özkaya; “Şehir sanayisiyle, üniversiteleriyle ve sosyal yasam alanıyla her geçen gün büyük yollar kat eden Konya’yı çok önemsiyoruz. Konya'da sağlık hizmeti ihtiyacı duyan ve almak isteyen hastalar çevre illere gitmeden tedavisini hastanemizde yaptırabilecek. Sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçelerden, illerden ve bölge ülkelerinden gelecek hastalara da hizmet verilecek.28 bin 250 metrekare kapalı alanda 250 yatak kapasiteli 16 katlı hastane binamız, şehirde parmakla gösterilecek bir mimari eser olma özelliğine sahip. Medicana Konya Hastanesi, İç Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biri olacağı gibi, dünya çapında sağlık turizminde söz sahibi hastanelerinden biri olacak. Kadromuzda büyük ölçekte akademik kariyerli hekimler yer alacak, ulusal ve uluslararası alanlarda oldukça ünlü hekimler hastanemizde görev alacak.“ dedi.

40 bin metrekarelik kullanım alanı olan hastanenin Konya'nın sağlık üssü olması noktasında kilometre taşı görevi üstleneceğini dikkat çeken Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Lütfi Şimşek ise;250 yatak kapasitesine sahip hastanenin 42'si yeni doğan olmak üzere 103 yatağın yoğun bakım hastalarına ayrıldığını söyledi. Medicana Konya hastanesine en yakın özel hastanenin 3 katı büyüklüğünde olduğunu ve hastane binasının 5 yıldızlı otel standardında yapıldığını dile getiren Şimşek, kemik iliği naklinde Türkiye'nin en önemli merkezlerinden birisi olmayı hedeflediklerini, özellikle onkoloji kalp ve yeni doğan ünitelerinde çok iddialı olacaklarını vurguladı.

Geniş kullanım alanı ve gelişmiş teknolojik cihazlarının yanı sıra; organ nakli, kemik iliği nakli ve kardiyoloji alanlarında Konya'ya ilkleri yaşatmaya hazırlandıklarını belirten Şimşek sözlerine şöyle devam etti; “Konyalıların, güvenerek ve huzurlu bir şekilde gelip tedavi olabilecekleri ve tüm sosyal güvencelerin geçerli olduğu bir hastane konumuna geleceğiz.  Konya'nın en büyük eksikliklerinden birisi olan yeni doğan ünitesindeki yatak kapasitesi sorununu Medicana Konya İle çözeceğiz. Yeni doğan bölümümüzde 42 yataklı yoğun bakım ünitesi kurduk. Bunun anlamı; doğum sonrası sağlık sorunu olan bebeklerin yaşam oranlarını daha da yükseklere taşıyacağız. Yeni doğan ünitemizin yanı sıra kardiyoloji bölümünde de çok iddialıyız.  Son teknolojik cihazlarımızla kalp hastalarının her türlü ihtiyacına cevap vereceğiz. 5 yıldızlı otel konseptiyle çalışacak hastanemizde kral dairesi, süit odalar ve standart odalar yer alıyor. Kral dairesinde hasta için toplantı odası ve refakatçisi için geniş bir alan imkânı sunuyoruz. Hastanede araçlar için de her şey düşünüldü. Hasta yakınları araçlarını park etmek için yer aramak zorunda kalmayacak, araçları kapıda valeler karşılayacak ve araçları onlar park edecek. Hastane girişinde ise sizi güler yüzlü danışma personelleri karşılayacak ve sizi muayene olmak istediğiniz polikliniklere yönlendirecekler. Hastanenin birçok bölümünde randevu sistemi aktif olacak. Muayene için alınan randevu saatinde hasta hemen muayene edilecek ve bekletilmeyecek. Tüm bunların yanında poliklinikler özel odalarla birbirinden ayrı olarak tasarlandığı için her bölümün hastası kendi bölümünde bekleme şansı yakalayacak.”

Basın toplantısının ardından hastaneyi gezen basın mensupları memnuniyetlerini bildirerek hastaneden ayrıldılar.

Oluşturma: 01.10.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu