KURUMSAL HABERLER


+A A-

MEDICANA, Osteopat Uzmanı Suat Dülger’i AğırladıMEDICANA, Osteopat Uzmanı Suat Dülger’i Ağırladı

TİFAO (Turkish İnstitute for Adapted Osteopathy) kurucusu, Osteopat Uzmanı ve Fizyoterapist Suat Dülger, MEDICANA Konya Hastanesi’nde seminer verdi.

“Ağrıya Komplementer Yaklaşımlar, Otoimmum Hastalıklarda DNA ve Kapiller Dolaşımın İyileşmeye Etkisi” konularında seminer veren Osteopat-Fizyoterapist Suat Dülger,  insan vücudunun kan dolaşımının (Arteriel ve veno-lenfatik sisteminin), anatomik yapılarının uyum ve hareket bütünlüğünün sağlıklı kalmadaki önemine dikkat çekti.

Ağrıyı yok etmeyi değil, ağrıya sebep olan nedeni ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Fizyoterapist Suat Dülger, osteopati tedavi yöntemiyle vücudun kendi kendini iyileştirme fonksiyonunu uyardıklarını söyledi.

Vücudumuzdaki tüm anatomik yapılarının kendilerine öz hareket ve ritimleri olduğunu ifade eden Dülger, “Bu ritimler uyumlu çalışan bir vücutta birleştiğinde bir senfoni orkestrası gibi tek ses verir. Yani sağlık. Vücut şartlar çabuk düzeldiğinde savunma sistemi sayesinde rejenere yani iyi eder. Negatif etkenler uzun sürerse sistemlerde hareket kısıtlılığı başlar, gittikçe vücudun iyileştirme gücü kaybolur. İlk önce dolaşım sorun yaşar. Sonra buna bağlı kas, eklem, fasya vb. dokularda hareket kısıtlılığı meydana gelir. Metabolik faaliyet azalır, hastalıklara karşı dokuların direnci düşer ve daha kolay hastalanırız ya da problemlerde zor ya da geç iyileşiriz. Bu yüzden Osteopati vücudumuzun bütün yapıları için değişik güncel tedavi yöntemlerini içermektedir.” dedi.

Suat Dülger, bu tip güncel komplementer hasta tedavilerin daha efektif olduğunu, uzun süre tedavi süresini ortadan kaldırdığını ve koruyucu tedavi sayesinde kişilerin daha az hastalığa yakalandığını dile getirdi.

MEDICANA Konya Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Konya İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Küçükkendirci, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Doğrul, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü Yusuf Sahip, Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Dr. Lütfi Şimşek, Başhekim Dr. Sefer Demirok, Başhekim Yardımcısı Dr. M. Ziya Ercan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal, Medicana Hastanesi fizyoterapistleri, Konya ili sağlık kuruluşlarında çalışan çok sayıda fizyoterapist ve hastalar katıldı.

Oluşturma: 29.03.2013 12:00
Son Güncelleme: 19.07.2017 09:59
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu