KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana International Ankara Hastanesi Açıldı

Önemli bir altyapı, hekim kadrosu ve geniş hizmet yelpazesi ile Başkent'in sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak Medicana Ankara, tüm branşlarda SGK hastalarını da kabul edecek.


Medicana International Ankara Hastanesi Açıldı

Özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Hastaneler Grubu tarafından Ankaralılar’ın sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla kurulan Medicana International Ankara Hastanesi, Kasım ayı itibariyle hizmete açıldı. Başkent’e dünya standartlarında sağlık hizmeti getirecek olan Medicana International Ankara Hastanesi, Başkent’in sağlık ihtiyaçlarının yanıtı oluyor. Medicana International Ankara tüm branşlarda SGK hastalarını da kabul edecek.

Son yıllarda birbiri ardına yaptığı yatırımlarla dünya standartlarında sağlık hizmetlerini ülkemize getiren Medicana Hastaneler Grubu, dünyanın sayılı sağlık yatırımlarından biri olan Medicana International Ankara Hastanesi’ni hizmete açtı. Kasım ayı itibariyle hasta kabulüne başlayan Medicana International Ankara Hastanesi’nin tüm branşlarda SGK anlaşması bulunuyor. Uzman kadrosu, modern teknolojisi ve teknik alt yapısıyla Ankara’nın yanı sıra çevre illerin, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkas ülkelerinin çekim merkezi olacak olan Medicana International Ankara Hastanesi, kalp cerrahisinden tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisine, hemodiyalizden organ nakline kadar birçok alanda hizmet sunarak Ankaralıların sağlık ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Başkent’in Sağlık İhtiyaçları İçin Modern Merkez: Medicana International Ankara Hastanesi

Kasım ayı itibariyle hasta kabulüne başlayan Medicana International Ankara Hastanesi, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları, göz, kulak – burun – boğaz, dermatoloji, plastik cerrahi, dahiliye, endokronoloji, check – up, göğüs hastalıkları, göğüs cerrahisi, ortopedi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, gastroenteroloji, ağız ve diş sağlığı, acil, radyoloji, tıbbi laboratuvarlar ve yoğun bakım alanlarında verdiği hizmetlerle ön plana çıkıyor.

İleri Kanser Tedavisi Medicana International Ankara Hastanesi’nde

Medicana International Ankara Hastanesi, ileri kanser tedavisinin yapıldığı merkez olarak da Başkent’te büyük bir ihtiyaca yanıt veriyor. Başkent’te ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan multi-slice CT, PET CT, MR, ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International Ankara Hastanesi’ni kanser tedavisinin de merkezi haline getiriyor. 

7 / 24 Hizmet Medicana International Ankara Hastanesi’nde

Medicana International Ankara Hastanesi, 225 yatak kapasitesi, 100’ü tam gün çalışmak üzere 300 doktoru, 200 hemşiresi, 100 destek sağlık personeli, 200 idari personeli ile Söğütözü’nde 20 katlı modern binasıyla 7 gün 24 saat hizmet veriyor. 

Medicana International Ankara Hastanesi’nin hekim kadrosunda da önemli isimler bulunuyor. Hastanemiz;

*Başkent’in en fazla branşa sahip özel hastanesi.*Medicana International Ankara; medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi tüp bebek, nükleer tıp ve hemodiyaliz hizmetlerini veren özel hastane olarak Başkent’e büyük bir artı değer kazandıracak.

*İleri kanser tedavisinin yapıldığı bir merkez olarak da büyük bir ihtiyaca yanıt verecek.

* Dünya standartlarında yedi ameliyathaneyle hizmet verecek.* Acil serviste gece bile 10 ayrı branşta uzman doktorla hizmet verecek.

* Acil serviste çocuk ve erişkin bölümleri ayrı olacak.

* Hastanenin bir katında hemodiyaliz merkezi yer alacak.

* Kanser teşhisinde hızlı cihazlarla donatılmış durumda

* Hastanenin bir katı VIP hastalar için özel tasarlanan odalarıyla beş yıldızlı otel konforuna sahip.

* 40 yoğun bakım yatağına sahip

* Ultrasonografi, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntülemede gelişmiş cihazlar ve tedavi yöntemleri bir arada sunuluyor. Aynı katta, radyasyon onkolojisi hizmetleri de bulunuyor.

 

Medicana International Ankara Hastanesi’nde diyaliz hastalarına ve çocuk yaştaki hastalara hizmet veren ayrı birer kat bulunuyor. 8 CIP, 4 VIP, genel, kardiyovasküler cerrahi, koroner ve yeni doğan bakım üniteleri ve reanimasyon olmak üzere 40 yoğun bakım yatağı ile Medicana Internatioal Ankara Hastanesi Başkentlilere tam teşekküllü hizmet veriyor. Medicana International Ankara Hastanesi, ayrıca Başkent’in acil servis sorununun da çözümü oluyor. Acil servise getirilen yaralılara, müdahalenin ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabilmesi için her türlü modern donanıma sahip olan Medicana International Ankara Hastanesi’nin acil servisi, gözlem odaları, enfeksiyon gerektiren hastalar için tasarlanan izolasyon odalarıyla da önemli bir ihtiyaca yanıt veriyor.

VIP’e Özel Kat

Medicana International Ankara Hastanesi’nin bir katı sadece VIP hastaların hizmetine ayrılmış durumda, her türlü konfor düşünülerek özel olarak tasarlanmış odalar, Ankaralı bürokratlara ve VIP hastalara otel lüksünde hizmet sunuyor.

Oluşturma: 30.10.2010 12:00
Son Güncelleme: 18.03.2022 07:56
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu