KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Bahçeşehir Koleji Resim Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

Medicana Sivas Hastanesi, Bahçeşehir Koleji ile birlikte geliştirdiği sağlık temalı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tan, Bahçeşehir Koleji Kurucu Başkanı Mehmet Oflaz, Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü H. Ozan Yaşar’ın açılışını yaptığı resim sergisi 30 Nisan Perşembe gününe kadar Medicana Sivas Hastanesi galeri alanında devam edecek.


Medicana Sivas Hastanesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Bahçeşehir Koleji Resim Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

Medicana Sivas Hastanesi’nde sergilenen ve Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından yapılan çalışmalardan oluşan resim sergisinin açılışını yapan Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü H. Ozan Yaşar, “Atatürk geleceğin çocuklarına 23 Nisan’ı bayram olarak hediye etmiş. Bizler de bu bayramı çocukları mutlu edecek, onların dünyayı ifade biçimlerine yer veren çalışmalarla kutlamak istedik. Çocuklarımız geleceğin sanatçıları, bilim adamları, doktorları, mimarları, yöneticileri ve çocuk mutlulukları güzel bir geleceğin teminatı. Yapılan bu sergiyle görüyorum ki çocuk dünyalarında sağlıklı bir gelecek taşıyorlar. Özellikle sigaranın sağlığa zararlı olduğunu gösteren çalışmayla biz büyüklere de dikkate almamız gereken mesajlar veriyorlar.” dedi.


Bahçeşehir Koleji Kurucu Başkanı Mehmet Oflaz da okul öğrencilerini sanat çalışmalarında teşvik ettiklerini belirterek, “Okulumuzda çocukların, akademik bilginin yanı sıra kişisel gelişimlerini destekleyici çalışmalara da yer veriyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini ifade etmelerini sağlayıcı sanatsal çalışmalar bizim için önemli. Resim çocuklarımızın hayal dünyasını yansıtmakla birlikte yaratıcı olmalarını da sağlıyor. Sağlık temasıyla gerçekleştirilen bu resim sergisi de, aslında çocuklara kendilerini anlatma fırsatı verdiğimizde çok güzel çalışmalar yapabileceklerinin en büyük göstergesi.” dedi. Medicana Sivas Hastanesi’nde yapılan açılışa katılan Bahçeşehir Koleji öğrencileri ise resimlerle vermek istedikleri mesajları ziyaretçilerle paylaştılar.


23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında geliştirilen çalışmayla çocukların kendi hayal dünyalarını yansıtan, sağlığa dünyaya bakışlarını anlatacakları bir platform oluşturmak amaçlanıyor. Medicana Sivas Hastanesi galeri alanında ve çocuk polikliniğinde 10 gün boyunca devam edecek sergide Bahçeşehir Koleji ilköğretim ve orta öğretim öğrencilerinin sağlık temalı resimleri, Atatürk temalı ebru çalışmaları yer alıyor. Sağlık temalı çalışmalar arasında sigaranın insan hayatına verdiği zararı ifade eden çalışma ve kalbimizi korumamız gerektiğini anlatan çalışma büyük ilgi gördü. Medicana Sivas Hastanesi’nde, 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen resim sergisinin yanı sıra Bahçeşehir Koleji öğretmenleri tarafından çocuk polikliniğinde ebru atölyesi yapılacak ve isteyen çocuklar katılabilecek.

Oluşturma: 25.04.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 09:35
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu