KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme ile Kurumsal Anlaşma İmzaladı

Sivas Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Medicana Sivas Hastanesi ile kurumsal anlaşma imzaladı. Kurum çalışanlarının, dünya standartlarında çağdaş sağlık hizmetini ve Medicana Sağlık grubunun gücünü İç Anadolu’ya taşıyan Medicana Sivas Hastanesi’nde sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmasını kapsayan anlaşma, TKDK ve Medicana Sivas Hastanesi yönetiminin katıldığı kahvaltıda imzalandı.


Medicana Sivas Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme ile Kurumsal Anlaşma İmzaladı

Toplantıda, Sivas halkının sağlık beklentileri, güven duyulacak sağlık hizmeti için yapılan çalışmalar konuşuldu. Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü H. Ozan Yaşar, “Medicana Sağlık Grubu olarak öncelikle güven duygusu temelinde hizmet vermeyi hedefliyoruz. Hastane personeli olarak hasta haklarını ön planda tutan hizmet anlayışımızı Sivas’a getirdik ve çalışmalarımıza bu yönde devam edeceğiz. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu çalışanlarını güvenilir sağlık hizmeti ile buluşturmak amacıyla yaptığımız bu anlaşma kapsamında üyeler ve birinci dereceden yakınları sağlık hizmetinden indirimli olarak faydalanabilecek.” dedi.


Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü H. Ozan Yaşar,  hasta kabul etmeye başlayan yeni doktorlarla ilgili de bilgi verdi ve artık hastaların Sivas dışına gitmelerine gerek kalmadığını belirtti. Kardiyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, İç Hastalıkları bölümlerinde yeni başlayan doktorlarla hekim kadrosunu geliştirdiklerini ve halkın gereksinimleri doğrultusunda çalışmalar yapmaya devam edeceklerini ifade etti. Kardiyoloji Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Gastroenteroloji Prof. Dr. Abdülkerim Yılmaz, Göz Hastalıkları Prof. Dr. Haydar Erdoğan, Ortopedi ve Travmatoloji Doç. Dr. Zekeriya Öztemur’un 17.00’dan sonra Medicana Hastanesi’nde hastaları kabul ettiğini açıklayan H. Ozan Yaşar, “Hastanemizde akademisyen ve uzman kadromuz ile ERCP, göz yaşı kanal tıkanıklığının lazerle tedavisi, şaşılık tedavisi, spor sakatlanmaları tedavisi, protez uygulamaları yapabiliyoruz. Bu gibi sağlık hizmetleri için vatandaşın şehir dışına gitmesine gerek kalmadı. Sivas halkı artık kendi şehrinde nitelikli sağlık hizmeti alabiliyor.” dedi.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Müdürü Halis Öztürk, ulaşım yetersizliği sebebiyle sanayinin gelişemediği Sivas’ta yapılacak ulusal yatırımların şehrin gelişimine katkıda bulunacağını belirtti. Medicana Sivas Hastanesi’nin faaliyet göstermesiyle birlikte sağlık gereksinimleri için çevre illere gidilmesine gerek kalmadığını açıklayan Halis Öztürk, TKDK çalışanlarının kaliteli, modern ve güvenilir sağlık hizmetini almasını sağlayan bu anlaşmanın her iki taraf açısından önemli olduğunu ifade etti.

Oluşturma: 19.08.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 10:15
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu