KURUMSAL HABERLER


+A A-

Mükemmel bir cildin sırrı: Fraksiyonel Lazer

Cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki eden fraksiyonel lazer, cildi yenilemek amacı ile kullanılan bir tedavi yöntemi. Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde cilt ve dermakozmetik uzmanı doktor Herman Mayısoğlu tarafından başarı ile uygulanan yöntem sayesinde, kusursuz bir cilde sahip olmanız mümkün. Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan, ciltte mikro kanallar açılıyor. Bu mikrokanalların çevresindeki dokular zarar görmediği ve termal hasar oluşmadığı için hızlı bir iyileşme sağlanıyor. Lazer ile deride minik ısı hasarları meydana geliyor ve bunlar kasılarak hızlı bir şekilde iyileşiyor. İşlem sonrası cildin en üst tabakasında toparlanma ve sıkılaşma oluşuyor, kırışıklıklar ve sivilce izlerinin azalması sağlanıyor. Sonraki bir yıl boyunca kollajen liflerin yeniden oluşması ve yapılanması devam ediyor. MÜKEMMEL BİR CİLDİN SIRRI: FRAKSİYONEL LAZER


Cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki eden fraksiyonel lazer, cildi yenilemek amacı ile kullanılan bir tedavi yöntemi. Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde cilt ve dermakozmetik uzmanı doktor Herman Mayısoğlu tarafından başarı ile uygulanan yöntem sayesinde, kusursuz bir cilde sahip olmanız mümkün. Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan, ciltte mikro kanallar açılıyor. Bu mikrokanalların çevresindeki dokular zarar görmediği ve termal hasar oluşmadığı için hızlı bir iyileşme sağlanıyor. Lazer ile deride minik ısı hasarları meydana geliyor ve bunlar kasılarak hızlı bir şekilde iyileşiyor. İşlem sonrası cildin en üst tabakasında toparlanma ve sıkılaşma oluşuyor, kırışıklıklar ve sivilce izlerinin azalması sağlanıyor. Sonraki bir yıl boyunca kollajen liflerin yeniden oluşması ve yapılanması devam ediyor. 


Fraksiyonel lazer uygulamasında açık ten tercih sebebi olmakla birlikte, koyu tenli olanlarda da yapılabiliyor. İşlemi sonrası ciltte ilk 24 saat kızarıklık meydana gelse de, hasta en geç bir hafta içinde normal ten rengine geri dönüyor. Uygulamadan 2-3 gün sonra ciltte hafif bir kabuklanma ve soyulma ortaya çıkabiliyor. Bu da, yaklaşık 4 gün içinde geçiyor.


Fraksiyonel lazer, lokal anestezi ile gerçekleşen ağrısız bir işlem. Uygulamanın öncesinde dikkat edilmesi gerekenler; 6 ay öncesi A vitamini ve türevi ilaç alınmamış olması ve vücutta aktif bir enfeksiyonun olmaması. Ayrıca hamile kadınlara uygulanmıyor. İşlem sonrası ilk 24 saat, su ile temas edilmemeli. En az bir hafta boyunca mutlaka nemlendirici ve leke oluşumundan kaçınmak için güneş koruyucu krem kullanmak gerekiyor.


Fraksiyonel lazerin tedavi amaçlı kullanım alanları:


- Cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların kaybı, derin çizgilerin azaltılması

- Sivilce ve yara izlerinin tedavisi

- Çatlak tedavisi

- Gözeneklerin sıkılaştırılması

- Gözaltı morlukları

- Göz kapağı etrafında yerleşen kabarıklıklar

- Tedaviye dirençli siğillerin tedavisi.

Oluşturma: 08.08.2014 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 11:18
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu