KURUMSAL HABERLER


+A A-

Motorsiklet Tutkunlarına İlkyardım Dersi Ve Bolluca Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’ne Yardım Ziyareti

Motorsiklet Tutkunlarına İlkyardım Dersi Ve Bolluca Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’ne Yardım Ziyareti


Medicana International İstanbul Hastanesi’nde, insanları ilkyardım konusunda bilinçlendirmek amacıyla Motosiklet tutkunlarının katılımıyla düzenlenen organizasyon 26.04.2014 Cumartesi günü yapıldı. Hastane’de İlkyardım eğitimi alan HOG (Harley Owners Grup) Bosphorus üyesi 50 motosikletli sürücü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında rotalarını, Bolluca, Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü'nde yaşayan çocukları sevindirmek için yönlendirdi.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin düzenlediği organizasyonda; ilk yardımın tanımı, amaçları, insan vücudunu tanımanın önemi, olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteğinin sağlanması gibi konularda, alanlarında uzman kişiler tarafından motosiklet kullanıcılarına ilkyardım eğitimi verildi. Hayatın her anında karşılaşılacak kazalar karşısında, hayat kurtarabilmek amacıyla yapılan organizasyonda ilkyardım müdahalesinin önemi vurgulandı. İlkyardım önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen organizasyona aynı zamanda Harley sürücüsü olan Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya'da katıldı. İlkyardım eğitiminde Pratik ve Teorik uygulamalara katılan Harley kullanıcılarına “ilkyardım eğitimi aldıklarını belirten belgeyi” Reha Özkaya düzenlenen törenle verdi.

Törenin ardından Harley sürücüleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Bolluca'da bulunan, Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü'ne ziyarette bulundu. Yol boyunca birbirinden ilginç ve gösterişli motorları ile renkli görüntüler sergileyen sürücüler; Medicana Lojistik’in taşıma sponsorluğuyla, Bolluca Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’nde ikamet eden çocuklara giyim, gıda ve oyuncak yardımı yaptı.


Oluşturma: 25.03.2014 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu