KURUMSAL HABERLER


+A A-

İzmir sağlık üssü oluyor

İzmir’de sağlık hizmeti vermeye 1 yıl önce başlayan Medicana, 150 bin muayene ve 11 bin ameliyatla kırılması güç bir rekorun altına imza attı


İzmir sağlık üssü oluyor

Robotik kalp cerrahisi için Avrupa ve Afrika’dan hastalar İzmir’e gelecek

Medicana Sağlık Grubu’nun, sağlık alanında 30 yıla yaklaşan hastanecilik deneyimini aktardığı ve geçtiğimiz yıl 9 Eylül tarihinde hizmet vermeye başlayan Medicana International İzmir Hastanesi, aradan geçen 1 yılda, 150 bin muayene, 11 bin ameliyat ve 1000 doğumla kırılması güç bir rekorun altına imza attı. Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, İzmir ve Ege Bölgesi’nin kaliteli sağlık hizmeti alma beklentisini karşıladıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Eskiden insanların Avrupa’da tedavi olmak gibi hayalleri olurdu. Şimdi yurt dışından Türkiye’ye gelerek tedavi olmaya çalışıyorlar. Örneğin,  Avrupa’dan ve Afrika’dan robotla gerçekleştirdiğimiz kalp cerrahisi için hasta getirmeye başlıyoruz” dedi.

Medicana Sağlık Grubunun, 110 milyon dolarlık yatırımla İzmir ve Ege Bölgesi’ne kazandırdığı Medicana International İzmir Hastanesi, 9 Eylül tarihinde İzmir’deki birinci yılını doldurdu. Aradan geçen bir yılda İzmir ve Ege Bölgesi’nden yoğun talep gören Medicana International İzmir Hastanesi’ne gösterilen ilgi rakamlara da yansıdı.

Başarının Sırrı İnsan Kaynağı

Sağlık hizmeti vermeye başladığı günden bu yana 150 bin muayene gerçekleştirilen Medicana International İzmir Hastanesi’nde, 11 bin ameliyat, 1700 anjiyo, 73 bin tetkik, 700 girişimsel radyoloji ve 100 robotik cerrahi ile ameliyat yapıldı. Rakamların, İzmir’in kaliteli sağlık hizmeti alma konusundaki beklentisini yansıttığını ifade eden Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Ulvi Ünal, “sağlık sektöründe hizmet veriyorsanız teknolojiniz ne kadar iyiyse insan kaynağınız da o kadar iyi olmak durumunda. Sadece doktorlar özelinde değil hemşire ve teknikerlerimden, idari kadroma, teknik kadroma, satın almama, kurumsal iletişim ve pazarlama ekibine kadar. Hepsindeki insan kaynağını işinde yetkin olan kişiler arasından seçerseniz başarı kaçınılmaz olur. Medicana İzmir Hastanesi’nin başarısı insan kaynağıdır” dedi.

Kalp Ameliyatlarında Robot Dönemi

İzmir’de sağlık alanında kartları yeniden kardıklarını ifade eden Genel Müdür Ulvi Ünal, “Bakın biz robotik cerrahi yapıyoruz. İzmir’de 4 tane robotik cerrahisi olan hastane var. Ama niş alanımız çok önemli. Biz robotla kalp cerrahisi yapıyoruz. Yurt dışından robotik kalp cerrahisi için hasta getirmeye başlıyoruz. Hiç tahmin etmeyeceğiniz yerlerden Avrupa, Kuzey Avrupa, Afrika’dan gelecekler. Ayrıca da Vinci robotik cerrahiyi, kadın doğum, üroloji, genel cerrahi, KBB, baş boyun cerrahisi, göğüs cerrahisinde de kullanıyoruz. Hastanemizde pek çok operasyon özellikli ve konforlu bir şekilde yapılıyor. Yapılmayanları yapmak gibi bir hedefimiz var. Büyük vakalar, zor ameliyatlar, kimsenin uğraşmak istemediği operasyon ve hastalara bakmak gibi bir yol çizdik” diye konuştu.

165 Ülkeden Hasta Şifa İçin Geldi

Sağlık turizminin önemine vurgu yapan Ünal, sadece sağlık turizmi değil, turistin sağlığı ile de yakından ilgilendiklerini belirterek, “. İzmir’e, Kuşadası  ve Çeşme gibi turistik merkezlere çok yoğun turist geliyor. Ege’de ciddi bir yat turizmi var. Kısacası bizim bölgemizi sezonda yaklaşık 6 milyon turist ziyaret ediyor. Bu sayıdaki turistin sağlık hizmeti alacağı, onların acil ihtiyacını karşılayacak bir merkezin olması şart. Medicana Uluslararası Hasta Merkeziyle, yurt dışından gelen hastalarımıza en iyi sağlık hizmetini sunma konusunda da iddialıyız. Medicana Sağlık Grubu 2008 yılından bu yana dünyanın 165 farklı ülkesinden gelen hastalarına gelişmiş sağlık hizmeti sunuyor. Ekibimizin gücüne çok güveniyoruz. Biz binamızın güzelliğini, turizm bölgelerine yakın olmasını, kum, deniz, güneş tatilini ön plana çıkararak değil, içerdeki hekimlerin hekimlik becerisi ve teknolojik imkanlarımızın gücüyle hareket ediyoruz.

Oluşturma: 14.09.2021 12:00
Son Güncelleme: 14.09.2021 10:02
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu