KURUMSAL HABERLER


+A A-

Atılım Üniversitesi ve Medicana Ankara'dan İş Birliği Protokolü

27 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 10:00’da Medicana International Ankara Hastanesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Terzioğlu’nun imzaladığı protokol kapsamında, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz Türkiye genelinde Medicana Hastanelerinde iş fırsatı bulabilecek. Bununla birlikte, Medicana Hastanesi personelleri de eğitimlerini daha da ilerletmek istedikleri takdirde Üniversitemizin fırsat ve imkanlarından yararlanabilecek.


Medicana İnternational Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız, Medicana ailesi olarak Atılım Üniversitesiyle gerçekleştirilen Afiliasyon Protokolünün imzalanmış olmasından gurur duyduğunu, bu şekilde bu iki kurumun Ankara'da sağlık alanında bir ilke imza atıldığını belirtti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Terzioğlu ise bu protokol anlaşmasıyla birlikte, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde İngilizce eğitim veren Sağlık Bilimlerinin, akademik ve klinik entegrasyonunun sağlanmasında büyük bir adım atmış olduğunu belirtti. Medicana International Ankara Hastanesi ile toplantılar, yayınlar, yüksek lisans ve doktora programlarının yapılmasının gelecekte farklar yaratacağının altını çizdi.

Öğrencilerimize Medicana International Hastanesinde uygulama fırsatları sunarak farklı disiplinlerden ve mesleklerden vaka örneklerini görmelerini imkanı verecek olan bu işbirliği programının, öğrencilerimizin mesleki donanım ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlaması öngörülüyor.

Oluşturma: 05.07.2018 12:00
Son Güncelleme: 05.07.2018 04:04
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu