KURUMSAL HABERLER


+A A-

Atılım Üniversitesi ile Medicana International Ankara Hastanesi'nden Afiliasyon Protokolü

Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Medicana International Ankara Hastanesi arasında Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik afiliasyon protokolü imzalandı.


Atılım Üniversitesi ile Medicana International Ankara Hastanesi'nden Afiliasyon Protokolü

İmzalanan protokole ilişkin konuşan Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız "Ankara'da 22 senelik üniversite deneyimi olan Atılım Üniversitesi ile Ankara'da 10. senesini kutlayan Medicana International Ankara Hastanesi'nin güzel bir amaçla bir araya gelmesini kutluyoruz bugün. Bugün, bu iki deneyimi bir araya getirerek hem vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerinin en kalitelisini sunabilmek ve beraberinde eğitim hizmetlerinin devam edebileceği bir yapıya ev sahipliği yapabilmek adına Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Medicana International Ankara Hastanesi'nin afiliasyon protokolünü imzalamak için bir araya geldik" ifadesini kullandı." Bu protokolün hem öğrencilerimiz hem hastalarımız için ciddi avantajlarını hep birlikte yaşayacağız" diyen Sarıyıldız, "Kalitenin ön planda tutulduğu, eğitimden ve tıbbi ilkelerden kesinlikle taviz verilmediği ve güler yüzlü hizmetin iletildiği hastanecilik anlayışımızla sonuna kadar devam edeceğimiz güzel bir yol olmasını, iyi bir yolculuk olmasını temenni ediyoruz. Bu afiliasyon protokolünde sevgili Ankaralılar'a, Ankara'nın güzide üniversitesi, 22 senelik Atılım Üniversitesi ve 10. senesini kutlayan Medicana International Ankara Hastanesi olarak hayırlı olmasını temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ ise, "Atılım Üniversitesi, önümüzdeki yıl, 2019 yılında Tıp Fakültesinin kapılarını açacak ve ilk öğrencilerini alacak. Bunun için hazırlıklarımız devam ediyor. Tabii, tıp fakültesi eğitimi sadece sınıf eğitiminden oluşmuyor. Aynı zamanda bir de pratik eğitim var, uygulamalı eğitim var. Öğrencilerin son üç yıllarında pratik eğitim yapmaları gerekiyor bir eğitim ve uygulama hastanesinde" dedi. Üçtuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Atılım Üniversitesi'nin geçmişinde bir sağlık birikimi olmadığı için bu konuda özellikle uygulama ve hastane konusunda deneyimli bir kuruluşla işbirliğini yapmayı tercih etti ve Medicana Hastanesi'nin Ankara şubesi ile bir afiliasyon anlaşması imzalıyoruz bugün. Öğrencilerimiz ilk üç yıllık eğitimlerini üniversitesi kampüsümüzde alacaklar. Daha sonra dördüncü sınıftan itibaren uygulamalı eğitimlerini ve internlük sürelerini ise Medicana Hastanesi'nde geçirecekler. Medicana, Türkiye'nin en önde gelen özel sağlık kuruluşlarından bir tanesi. Çok geniş deneyime sahipler, çok geniş birikime sahipler. İnanıyoruz ki bu birliktelik, bugün ilk imzasını atacağımız bu anlaşma, hem bizim için hem hastanemiz için hem de özellikle gelecekteki öğrencilerimiz için çok başarılı sonuçlar getirecek."


İmza törenine, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ ve Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız'ın yanı sıra, Atılım Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yalçın Zaim, Mütevelli Heyet Üyesi ve Hukuk Müşaviri Zerlin Zaim, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Eryılmaz ve Prof. Dr. Yılmaz Kaptan, Medicana International Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt katıldı. İmza töreninin ardından hatıra fotoğrafı da çektirildi.

Afiliasyon protokolü ile Atılım Üniversitesinin kuracağı Tıp Fakültesinin Araştırma ve Uygulama Hastanesi Medicana International Ankara Hastanesi olacak. Bu protokol ile Klinik dönemlere geçen tıp fakültesi öğrencileri, yani 4, 5 ve 6. sınıftaki öğrenciler, eğitimlerinin büyük bir kısmını Medicana International Ankara Hastanesinde sürdürecek. Bu şekilde klinik becerilerini geliştirecek olan öğrenciler buradaki hocalarından, çağdaş ve bilimsel tıp pratiğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda eğitim alacak.

Oluşturma: 28.10.2018 12:00
Son Güncelleme: 28.10.2018 06:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu