KURUMSAL HABERLER


+A A-

SEMİNER PROGRAMLARI YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR

SEMİNER PROGRAMLARI YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR


SEMİNER PROGRAMLARI YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR

Hastalığı korumak tedavi etmekten daha az maliyetlidir" sloganıyla yola çıkan Medicana Bursa Hastanesi, Nilüfer Belediyesi ile birlikte bir yıl boyunca sürecek seminer programı yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Hastalığı korumak tedavi etmekten daha az maliyetlidir" sloganıyla yola çıkan Medicana Bursa Hastanesi, Nilüfer Belediyesi ile birlikte bir yıl boyunca sürecek seminer programının dördüncüsü gerçekleştirdi. Medicana Bursa Hastanesi ile Nilüfer Belediyesi arasında yapılan hizmet protokolü çerçevesinde ‘’ Vücudunuzu Ne Kadar iyi Tanıyorsunuz‘’ konusundaki seminer Medicana Bursa Hastanesi Check-Up Sorumlu Hekimi Dr. Ebru Onuker tarafından Nilüfer Belediyesi Karaman Yerleşkesinde saat 15.00 da gerçekleştirildi.

Medicana Bursa Hastanesi Check-Up Sorumlu Hekimi Dr. Ebru Onuker, "Bugünün en yaygın sağlık problemleri müzmin hastalıklardır. Bunlar birden, aniden ortaya çıkan değil, yavaş yavaş gelişen ve bulgu verebilmesi için belirli bir zaman gereken problemlerdir. Kanser, romatizmal hastalık, diyabet, obezite, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları, beyin damar hastalıkları, migren ve parkinson başta olmak üzere, daha birçok hastalığı erken dönemde sağlık riski taraması ile tespit edebilmek mümkündür. Genetik yapıyı, yaşı, cinsiyeti, kişinin sağlık ile ilgili öz geçmişini, var olan hastalıklarını, kötü alışkanlıklarını, ruhi durumunu, mesleğini de bir bütün halinde ele almak gerekir. Bu temel verilere ilaveten, kullanılan ilaçlar, uyku düzeni, beslenme tarzı, egzersiz kapasitesi bizim sağlık riski yönetiminde dikkate aldığımız konulardır" dedi.


Oluşturma: 23.01.2019 12:00
Son Güncelleme: 23.01.2019 11:45
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu