KURUMSAL HABERLER


+A A-

Ameliyatsız bir obezite tedavisi: “Mide Botoksu”

Medicana International Ankara Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Erdil, mide botoksunun, sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu 'morbid obez' kişiler haricinde, kilosundan rahatsızlık duyan herkese uygulanabilecek bir yöntem olduğunu belirterek, "Mide botoksu sonrasında 30 dakikada günlük hayatınıza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz" dedi.


Medicana International Ankara Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Erdil, mide botoksunun, sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu ‘morbid obez’ kişiler haricinde, kilosundan rahatsızlık duyan herkese uygulanabilecek bir yöntem olduğunu belirterek, “Mide botoksu sonrasında 30 dakikada günlük hayatınıza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz” dedi.

Kilo vermek isteyenlere uygulanan mide botoksuna ilişkin açıklama yapan Medicana International Ankara Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Erdil,  “Diyetisyenler eşliğinde planlanacak olan zayıflama programı ile birlikte birlikte istenen sonuça ulaşılıyor. Botoks işlemi Endoskopik bir işlem yaklaşık 20 dakika sürüyor. Amaç, iştahın azaltılması ve mide boşalımının geciktirilerek daha uzun süreli doygunluk hissinin sağlanmasıdır. İşlem sonrası ağrı veya herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. 30 dakika sonra günlük hayatınıza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz” dedi.

Botoks uygulamasının, sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu morbid obez kişiler haricinde, kilosundan rahatsızlık duyan herkese uygulanabilecek bir yöntem olduğunun altını çizen Erdil, “Bağırsak sağlığının iyi olmasının kilo vermede en  önemli ektenler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla mide botoksu düşünürken mutlaka doktor ve diyetisyenin oluşturduğu bir diyet programına girmeniz önerilir. Aksi takdirde tek başına mide botoksu yaptırarak zayıflamaya çalışmak, sizi büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğratacaktır” ifadelerini kullandı.

Doç. Dr.
Ahmet Erdil
Gastroenteroloji
MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA
Profili Gör
Oluşturma: 18.04.2019 12:00
Son Güncelleme: 18.04.2019 11:16
Oluşturan: Ahmet Erdil