KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası kutlanmakta, bu haftayı kapsayan Kasım ayı Organ ve Doku Bağışı Etkinlikleri ile kutlanmaya devam ediyor.


Medicana International Ankara Hastanesi 16 Kasım Cumartesi Günü iki oturum olarak düzenlene “Organ Bağışı Bilgilendirme Toplantıları” ile gençleri bilgilendirdi. Toplantının ilk oturumu saat 11:00’ de Hacettepe Üniversitesi Öğrencilerinden oluşan gençlerin katılımı ile başladı saat 14:30 ‘da AHBAP Platformunun katılımı ile devam etti.

125 Üniversiteli gencin katıldığı toplantıda Medicana International Ankara Hastanesi Nefroloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Siren Sezer Organ bağışının önemini ve bu konuda gençlerin bilinçlendirilmesinin önemini vurgularken, Medicana International Ankara Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Hemş. F. Necla Özşeker, organ bağışının tüm detaylarını ve süreç hakkında bilgi verdi ve gençlerin sorularını yanıtladı. Böbrek nakli sonrası sağlığına kavuşan Hülya Kaip ve Faik Sargınoğlu, organ nakil süreçlerini ve yaşadıklarının anlattı.


Toplantı sonrası 84 genç Organ Bağışında bulunarak kendilerine Organ bağışı kartları teslim edildi.

Oluşturma: 17.11.2019 12:00
Son Güncelleme: 19.11.2019 01:27
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu