KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Bahçelievler'e JCI Akreditasyon Belgesi

Medicana Bahçelievler Hastanesi kuruluşundan bu yana sağlıkta kaliteye ve hasta güvenliğine verdiği önemi uluslaraarası bir belgeyle kanıtladı. Mayıs 2008 tarihinde dünyanın en önemli kalite kuruluşu olan JCI (Joint Commision International) denetçileri tarafından beş gün boyunca her açıdan denetlenen Medicana Bahçelievler Hastanesi’ne JCI Akreditasyon belgesi yetkililer tarafından teslim edildi.


JCI Uluslararası Akreditasyon Kurulu Yönetici Başkanı Ann Jacobsen tarafından Medicana Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin Bozkurt’a gönderilen mektupta, “Joint Commission International, Medicana Bahçelievler Hastanesi’nin denetim bulgularını incelemiştir. Medicana Bahçelievler Hastanesi’ne akreditasyon belgesi verdiğimizi büyük bir memnuniyetle bildiririm. Sizi, liderlerinizi ve bütün Bahçelievler Medicana Hastanesi çalışanlarını sürekli kaliteli bakım vermedeki kararlılığınızdan dolayı tebrik ederim. Hastaneler için Joint Commission International Akreditasyon standartları, hasta bakımı sonuçlarında ve günlük performansta sürekli, sistematik ve kurum çapında gelişmeyi teşvik eder. Medicana Bahçelievler Hastanesi kaliteyi her zaman daha yüksek seviyelere çıkarmak hedefine odaklandığı için Türk halkı gurur duymalıdır” dedi.

JCI akreditasyonu özellikle sağlık kuruluşlarında hasta güvenliği, tesis güvenliği, enfeksiyonların önlenmesi, yanlış uygulamaların önlenmesi, hasta ve yakınlarının korunması ve bilgilendirilmesi, kişisel hak ve gizliliklerinin korunması, olumsuz olayların kayıt altına alınması ve sürekli izlenerek düzeltilmesi gibi konularda standartlar geliştirmekte ve sağlık kuruluşlarının bu standartlara uyumunu denetleyip başarılı olanları akredite ediyor.

1997 yılından bu yana ABD dışında 31 ülkeden 152 sağlık kuruluşunu akredite ilan eden JCI’nın Türkiye’de akredite olan hastane sayısı Medicana Bahçelievler Hastanesi ile 17’ye çıkmış bulunuyor.

Medicana Hastanaler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin Bozkurt, JCI’dan akreditasyon almanın önemine değinerek, “Grubumuzun diğer hastaneleri de yine çok kısa bir süre içinde akredite olmayı hedefliyor” dedi.

Oluşturma: 31.01.2011 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu