KURUMSAL HABERLER


+A A-

Sağlık Zincirimize Yeni Bir Halka Daha EkleniyorMedicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, yapımı tamamlanan Medicana Konya Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu; " Şehrin mevcut hastanelerinin standardını bir hayli yükseltecek olan projemiz, şehrin yatak kapasitesine de önemli bir katkı sağlayacak. Konya’nın ve İç Anadolu’nun fiziki kapasite olarak en büyük ve  son teknolojik olanaklara sahip hastanesi olarak planlanan Medicana Konya Hastanemiz, sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçelerden ve komşu illerden gelecek hastalara da hizmet verecek.

Bu projeyle bölgeye, doku ve organ nakli, onkoloji, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi gibi multidisipliner alanlarda hizmet sunma yeteneğine sahip bir sağlık kuruluşu  kazandırdık.  Bu sayede, kardiyoloji ve kalp cerrahisinde  ve diğer alanlarda Ankara ve İstanbul’a taşınan büyük bir hasta grubunun Konya’da tedavisi mümkün olacak. İleri cerrahi ve ortopedi ameliyatları yapılabilecek, son teknolojik olanaklarla çalışacak tüp bebek merkezimiz ile hizmet sunacak" dedi. 

“İç Anadolu'nun En Büyüğü” 

2012 Eylül ayında faaliyete geçmesi planlanan Medicana Sağlık Grubu'na bağlı hastanenin 100 milyon dolara mal olduğunu belirten Genel Koordinatör Reha Özkaya; " Merkez Selçuklu ilçesinde faaliyette bulunacak olan Hastanemiz, 3 bin 500 metrekarelik bir zemin oturumuna sahip. 16 katlı hastane binamız, şehirde parmakla gösterilecek bir mimari eser olma özelliğine de sahip. Toplam 28 bin 250 metrekare kapalı alanı ile İç Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biri olacağı gibi, dünya çapında sağlık turizminde de söz sahibi hastanelerinden biri olacak. " şeklinde konuştu. 

CIP, VIP, Standart ve yoğun bakım hasta odalarının hasta konforu ön planda tutularak, tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği sistemlerle donatıldığını belirten Özkaya; " Tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği hasta odalarında; hasta, refakatçi ve tıbbi kadronun olası tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak maksimum konfor anlayışı çağın gerekleri ile birleştirildi. Hastaların hastanede kaldıkları süre içerisinde günlük yaşam aktivitelerini kesintisiz sürdürmelerini sağlayacak konfor düşünülerek alt yapımızı oluşturduk. Hasta hastanede kaldığı süre boyunca hem kendisine tedavi sağlayan sağlık ekibi ile hem de dış dünya ile çağın gereklerine uygun tüm teknolojiyi kullanarak iletişim kurma imkânına sahip olacaktır” dedi.

Konya’ya dünya standartlarında sağlık hizmeti getireceklerini söyleyen Özkaya;  “Hastanemiz, bölgedeki; ileri kanser tedavisi, mikro-cerrahi, travma cerrahisi, omurga ve protez cerrahisi ile tüp bebek sahalarındaki eksiklikleri tamamlayacak şekilde planlandı.  Medicana Konya Hastanemizin, sunacağı ileri hizmet kalitesinin Konya’daki sağlık turizmine de canlılık getirmesini bekliyoruz. “ dedi.
Oluşturma: 18.08.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu