KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Üç Hastane Daha Açacak Yurtdışı Yatırım GündemimizdeMedicana Üç Hastane Daha Açacak Yurtdışı Yatırım Gündemimizde


Türkiye'nin önemli sağlık kuruluşlarından Medicana, 2021 sonuna kadar üç yeni hastane faaliyete geçirecek. İlk iki hastanede 2 bin yeni istihdam yaratılacak. Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkam Hüseyin Bozkurt, "Sektörümüzde çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor. Sağlıkta Türkiye ve Medicana olarak dünya markası olacağız" dedi.


Medicana Sağlık Grubu, 2021 sonuna kadar üç yeni hastane hizmete açacak. Halihazırda 12 hastanesi ile faaliyet yürüten Medicana, 222 yatak kapasiteli İzmir hastanesini birkaç hafta içinde resmi olarak hizmete almayı planlarken, Ataşehir'de hazırlıklarında son aşamaya geldiği sağlık kompleksini 3 ay içinde devreye alacak. 110 milyon dolar yatırım ile gerçekleştirdiği Medicana İzmir Hastanesinde bin sağlık personeli çalışacak. 200 yatak kapasitesine sahip 30 bin metrekare kapalı alanda kurulacak Ataşehir Hastanesi ise 95 milyon dolara mal olacak ve bin yeni istihdam yaratacak. Faaliyetlerinde 30'uncu yuma girmeye hazırlanan Medicana, gelecek yıl sonuna kadar İstanbul Ataköy'de de yeni bir hastaneyi devreye alacak.


Medicana Sağlık Grubunun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, halihazırda yılda 3 milyon hasta kabul ettiklerini söyleyerek, "Yeni yatınmlarımızla birlikte yılda baktığımız hasta sayısı 5 milyona ulaşacak" dedi. 2008 yılından bu yana 164 farklı ülkeden gelen hastalara da hizmet verdiklerini dile getiren Bozkurt, "Amacımız başta İzmir hastanemiz olmak üzere tüm hastanelerimizde sağlık turizmindeki ağırlığımızı artırmayı planlıyoruz” diye konuştu.


Ege'nin En Büyük Sağlık Üssü Olacak


Medicana Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, Medicana International izmir Hastanesi’nin, yalnızca İzmir'in değil, Ege Bölgesi'nin en büyük hastanelerinden biri olacağını söyleyerek, “İzmir'in sağlık turizmi ve turist sağlığı alanlarında bazı eksikleri var. Biz Medicana International İzmir Hastanesi ile bu eksikleri gidereceğiz. Medicana olarak Ege Bölgesi'ne büyük bir sağlık üssünü İzmir Konak'a kuruyoruz. 40 bin metrekare alana sahip kompleks, akıllı bina özellikleriyle donatıldı. da Vinci robotik cerrahi teknolojisi ilk kez İzmir'de bir özel sektör hastanesinde kullanılacak. Medicana Sağlık Grubu'nun diğer hastanelerinde olduğu gibi İzmir Hastanesi de SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet gösterecek” dedi.


Yabancı Hasta Oranını Yüzde 25'e Çıkarmayı Hedefliyoruz


Hüseyin Bozkurt, yılda baktıkları hasta sayısının 5 milyona ulaşacağını, pandemiye kadar toplam hastaların yüzde 10’unun sağlık turistinden oluştuğunu ancak salgınla birlikte bu rakamın yüzde 2’lere gerilediğini, yeni dönemde, yeni sağlık tesisleri ile birlikte bu rakamın toplam hastalar içerisinde yüzde 25’lere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.


Hedefte 3 Ülke Var

Medicana Sağlık Grubu, Türkiye'nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alıyor Mevcut durumda yüzde 60'ı üniversite mezunu 6 bin 500 çalışanı bulunuyor. İlk iki yatırım ile bu rakam 8 bin 500'e çıkacak. Ataköy ve hazırlıklarını yürüttükleri İstanbul Levent Bölgesi'nde kurmayı planladıkları hastane ile birlikte ve yakın zamanda devraldıkları Fenerbahçe Üniversitesi'nin çalışanları ile birlikte istihdam 12 bine yükselecek. Hüseyin Bozkurt, "Planlarımız arasında Avrupa'da da faaliyet yürütmek var. Almanya, Romanya ve Karadağ ile yakından ilgileniyoruz. Yakın geçmişte Rusya'da yatırıma soyunma kararı aldık. Ancak uçak krizinden sonra bu ülkedeki yatırımımız başlamadan ötelendi. İlgilendiğimiz ülkeler içinde Karadağ çok enteresan. Küçük bir ülke ancak yüksek oranda turist çeken bir bölge. Mutlaka olmamız gerektiğini düşünüyoruz" dedi. Bozkurt, "Sağlıkta Türkiye hem devleti, hem de özel sektörü olarak çok ileri yatırımlar yaptı. Bu alanda dünya markası olacağız" diye konuştu.

Oluşturma: 26.08.2020 12:00
Son Güncelleme: 28.01.2023 10:36
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu