KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Bursa Hastanesi ile Lösemiye Ortak Ol!

Toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlama misyonunu benimseyen Medicana Bursa Hastanesi, lösemili çocuklara umut dağıtma görevini üstlenen Kanserle Savaş Derneği ve Dağcı ve fotografçı Hacı Tansu işbirliği ile hayat ile bir projeye adım attı. Kanserle Savaş Derneği Başkanı Ümit Ecemiş, dernek yetkililerin katılımı ile gerçekleştirilen sergide Hakkâri’de bir süreden beridir doğa fotoğrafçılığını yapan Hacı Tansu, yörenin değişik yerlerinde çektirdiği bir birinden güzel doğa ve yaşam fotoğraflarının yer aldığı 30 eser izlenime sunuldu.


Medicana Bursa Hastanesi ile Lösemiye Ortak Ol!Hakkâri de uzun yıllardır yaşam, doğa ve Dağcılık üzerine belgesel fotoğraf çalışmaları yürüten. Dağcı/Fotoğrafçı olan Hacı Tansu yörenin değişik noktalarında çektiği fotoğrafları “Dört Mevsim Dağlar” konulu fotoğraf sergisini  Medicana Bursa Hastanesinde sanatseverlere sundu. “Kanserle Savaş Derneği”  yararına açılan sergide yapılan satışlar Kanserle savaş derneğine bağışlanacak.  Hakkari’de bir süreden beridir doğa fotoğrafçılığını yapan Hacı Tansu, yörenin değişik yerlerinde çektirdiği bir birinden güzel doğa ve yaşam fotoğraflarını Medicana Bursa Hastanesinde 24 Mayıs- 05 Haziran 2022 tarihleri arasında açık olacak  "Dört Mevsim Dağlar" konulu fotoğraf sergisi hastane çalışanlarının, hastaların ve misafirlerin beğenisine sunuldu. Tansu, “Bu proje için çok heyecanlıyım, Medicana Bursa Hastanesi desteği ile İlk hastane sergimi açtım bu serginin bir amacı da Kanserle mücadele derneğine destek olmak, sergiden gelecek olan geliri Kanserle Mücadele Derneğine bağışlamış olacağız.Bir hastanede fotoğraf sergisi açmanın hazzı çok başkaymış, müthiş bir ilgi var. Doğaseverleri, dağcıları, fotoğrafçıları ve sanatı seven herkesi güzel bir amaca hizmet etmek için sergimize bekliyoruz.” Dedi.

Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdür Dr. Öğr. Üyesi Remzi Karşı:

Medicana Bursa Hastanesinin önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ‘’Dört Mevsim Dağlar’’ sergisi projesi ile Kanserli Yaşam Derneğindeki hastalarımıza bir nebze umut olmaya çalıştık. Sayın Hacı Tansu’nun objektifinden nadide sanat eserlerini satışa sunduk ve gelirini Kanserle Yaşam Derneğine bağışlayacağız. Bu projeye destek veren ve verecek olan herkese çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Kanserle Savaş Derneği Başkanı Ümit Ecemiş: Dört Mevsim Dağlar konulu fotoğraf sergisinin açılışına katıldık. Dağcı ve Fotoğraf sanatçısı Hacı Tansu'nun objektifinden Hakkari şehrimizin güzelliklerine tanık olduk. Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Sayın Remzi Karşı ve Hacı Tansuya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Oluşturma: 27.05.2022 12:00
Son Güncelleme: 29.08.2022 01:55
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu