KURUMSAL HABERLER


+A A-

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğimiz Yeni Ekibimizle Hizmette...

Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği yeniledi. Prof. Dr. Neyyir Tuncay Eren'in başında bulunduğu ekip, Op. Dr. Tolga Soyal ile Op. Dr. Serkan Şahin'den oluşuyor. Klinik, Hastanenin kardiyoloji uzmanlarıyla da yakın temas halinde çalışıyor.


Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğimiz Yeni Ekibimizle Hizmette...

Kalp ve damar sistemi hastalıkları, tüm dünyada ölüme sebep olan hastalıklar içinde ilk sırada yer alıyor. Toplumsal koruyucu yaklaşımlar ve diyabet, hipertansiyon gibi yandaş hastalıklar ile sigara, beslenme alışkanlığı gibi faktörlerin kontrol altına alınması tedavinin ilk basamaklarını oluşturuyor. Ancak kalp ve damar sisteminde ilaç ve diğer tedavi yöntemlerinin yetersiz kaldığı çok sayıda hastalık da cerrahi tedavi yöntemleri ile düzeltilebiliyor. Günümüzde, yılların tecrübesini içeren klasik cerrahi yaklaşımlardan, modern teknoloji kullanımına geniş bir cerrahi girişim yelpazesi mevcut.

Medicana International Ankara Hastanesi de bu alanda yeni bir ekip ile hastaların hizmetinde... Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği yeniledi. Prof. Dr. Neyyir Tuncay Eren'in başında bulunduğu ekip, Op. Dr. Tolga Soyal ile Op. Dr. Serkan Şahin'den oluşuyor. Klinik, Hastanenin kardiyoloji uzmanlarıyla da yakın temas halinde çalışıyor.

Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği'nde, toplumda en sık karşılaşılan koroner arter cerrahisi başta olmak üzere kalp kapak cerrahisi, aort cerrahisi, periferik damar cerrahisi, karotis cerrahisi, venöz yetmezlik ve varis cerrahisi uygulanıyor.

Koroner arter cerrahisi çerçevesinde klasik bypass ameliyatı dışında, uygun vakalarda çalışan kalpte bypass cerrahisi ile minimal invaziv yaklaşımla cerrahi tedavi yapılıyor. Kapak cerrahisinde klasik kapak replasmanı, minimal invaziv yaklaşım ve tamir tekniklerine ek olarak, radikal rekonstrüksiyon yöntemleri ameliyat sürecinde uygulanan TEE yardımı ile güvenle gerçekleştiriliyor.

Ağır ameliyat sürecinden kurtaran teknikler...

Aort anevrizma cerrahisinde standart cerrahi yaklaşıma ek olarak, yine uygun vakalarda cerrahi stent-greft yerleştirme yöntemi olarak tanımlanabilecek EVAR ve TEVAR yöntemleri uygulanıyor. Böylelikle hastanın ağır genel ameliyat sürecinden kurtulması sağlanıyor. Periferik damar, karotis ve venöz yetmezlik cerrahisi "Vasküler Tetkik laboratuvarı" kapsamında çağın modern teknik imkanları ile değerlendirilerek, güncel cerrahi yaklaşımlar doğrultusunda tedavi ediliyor. Klasik varis cerrahisi ile halk arasında “lazer” olarak bilinen kateter tedavi yöntemleri de Klinikte uygulanıyor.

Oluşturma: 12.02.2014 12:00
Son Güncelleme: 07.12.2021 04:51
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu