KURUMSAL HABERLER


+A A-

İkinci Görüşe Dayalı Kişiye Özel Tedavi için Tümör Konseyi

Modern hasta bakım yöntemlerinden biri olan Tümör Konseyi; hastalara güvenlik, doktorlara da hastaları için en iyi ve en doğru tedaviyi uygulama olanağı sağlayacak


Medicana International Ankara Hastanesi, hastalarının doğru tanı ve etkili tedaviye ulaşması için bir "Tümör Konseyi” oluşturdu.

Konsey, ilk toplantısını 3 Temmuz 2015 Cuma günü tümörün tanı ve tedavisiyle uğraşan farklı disiplinlerden hekimlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Medicana International Ankara Hastanesi yönetimi ve hekimleri, Wyndham Otel'de gerçekleştirilen Tümör Konseyi'nin ardından basın mensuplarıyla bir iftar yemeğinde biraraya geldi.

Medicana International Ankara Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ve Tümör Konseyi Başkanı Prof. Dr. Kaan Oysul ülkemizde ölüme neden olan hastalıklar arasında ikinci sırada yer alan kanserin, erken evrede tedavisinin mümkün olduğunu ancak hiçbir kanser vakasının basit ve sıradan olmadığını vurguladı. Bu nedenle kanserin tanı ve tedavisinin multidisipliner yaklaşımla yapılması gerektiğine işaret eden Oysul, şunları kaydetti:


"Hastalığın tedavisi için farklı disiplinlerden birçok doktorun ikinci görüşü ve bilimsel fikirleri çok faydalıdır. Medicana Ankara Tümör Konseyi, doğru tanıya ve etkili tedaviye ulaşmaları için bir araç olarak hastaların hizmetine sunulmuştur. Bir hastanın durumunun Tümör Konseyi'nde tartışılması hastalara güvenlik, doktorlara da hastalarına alabilecekleri en iyi tedaviyi uygulama olanağı sunmaktadır.. Dolayısıyla hastalara bireysel durumlarına uygun olarak terzi işi tedaviler uygulanabilmektedir."

Oluşturma: 03.07.2015 12:00
Son Güncelleme: 06.10.2020 04:57
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu