KURUMSAL HABERLER


+A A-

Sporu Bilinçsiz ve Kontrolsüz Yapanlar da.

Mide küçültme ameliyatları her ne kadar teknik olarak çok zor ameliyatlar olmasa da aşırı kilolu, belki ilave şeker hastalığı olan kişilerin tüm ameliyatlarında olduğu gibi ameliyat olacak kişinin özelliklerinden dolayı riskli ameliyatlardır. Obez hastalar zaten kalp krizi riski yüksek kişilerdir. Ancak mide küçültme ameliyatlarının kendisi kalp krizi riskini artırmazlar. Tersine bu ameliyat sonrası ki şiler kilo verdikçe kalp krizi geçirme riski azalır.


Kontrolsüz zayıflama tüm kaslarımızda zayıflamaya neden olurken kalp kasımızda da zayıflamalara neden olur ancak bu kendini kalp krizi şeklinde değil başka rahatsızlıklar şeklinde gösterir. Mide ameliyatlarından sonra hastalarımıza diyetle beraber spor da önermekteyiz. Bu sporu bilinçsiz ve kontrolsüz yapan kişilerde özellikle ameliyattan sonraki erken dönemde kalp krizi riski yükselir. Bu nedenle yapılacak diyet de spor da ölçülü ve hekim kontrolünde olmalıdır.

Risk İleriki Yıllarda Düşer!”

Mide küçültme ameliyatları öncesinde aşırı kilolu kişiler zaten kalp krizi geçirmeye çok yatkın kimselerdir. Ancak başarılı b ir ameliyat sonrası kilolarından kurtulduktan sonra kalp krizi geçirme riski ileriki yıllarda giderek düşmektedir.

Oluşturma: 27.01.2016 12:00
Son Güncelleme: 25.07.2017 10:25
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu