KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Çamlıca’da Sünnet Heyecanı

Okulların tatile girmesiyle Medicana Çamlıca Hastanesi ve Üsküdar Belediyesinin sosyal yardım amacıyla organize ettiği sünnet kampanyası düzenledi. Düzenlenen kampanya ile toplam 50 çocuk Medicana Çamlıca Hastanesi’nde doktor tarafından sünnet edildi.


Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte sünnet sezonu da başladı. Üsküdar Belediyesi ve Medicana Çamlıca Hastanesinin beraber organize ettiği sünnet kampanyası ile maddi durumu yeterli olmayan dar gelirli ailelerin çocukları ücretsiz olarak, hastane koşullarında doktor tarafından sünnet edildi. 4 Temmuz’da Medicana Çamlıca Hastanesi’nde başlayan kampanya ile sünnet olan toplam 50 çocuğun sünnet kıyafetleri de Üsküdar Belediyesi tarafından karşılandı. Sünnet heyecanı yaşayan çocuklar ilk başta korksalar da sünnet sonrasında çok mutlu bir şekilde aileleri ile birlikte hastaneden ayrıldılar.

 Sünnet Mutlaka Bir Sağlık Kuruluşunda Yaptırılmalıdır

Sünnet, mutlaka bir sağlık kuruluşunda, uygun mikropsuz ortamda, çocuğun mahremiyet hakkına saygı göstererek, ağrı kesici/sakinleştirici/rahatlatıcı ilaçlar kullanılarak, uygun cerrahi teknik kullanılarak, cerrahi materyal kullanılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Evde, sünnet salonunda, toplu olarak yapılan sünnetler veya çocuğun kollarından bacaklarından çekiştirildiği sünnetler son derece yanlış ve çocuğun sağlığını tehdit eden uygulamalardır. Sünnet, cerrahi bir müdahaledir ve mutlaka bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. 

Oluşturma: 12.07.2014 12:00
Son Güncelleme: 25.07.2017 12:54
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu