KURUMSAL HABERLER


+A A-

Fenerbahçe Taraftarı Emre Soner Ergen Taburcu OlduFenerbahçe Taraftarı Emre Soner Ergen Taburcu Oldu

Başkan Ali Koç, Ergen'in taburcu olması nedeniyle mutluluğunu dile getirirken şu açıklamalarda bulundu. " Fenerbahçe Spor Kulübü için, camiamız için son derece mutlu bir gün.Çok mutluyuz. Sabah mutlu uyandık. Maç başlamadan önce olay yaşandı. Sizlere de teşekkür ediyorum. O gece de buradaydınız, bugün de buradasınız. Feci bir kaza geçirdi. Yaşayıp yaşamayacağı, yaşarsa ne şartlarda yaşayacağı söz konusuydu. Doğrusunu söylemek gerekirse pek umutlu değildik.. Bugün sağlıklı bir şekilde taburcu edilmesi mucizevi bir şey. Öncelikle stadımızın dibinde böyle birinci sınıf bir hastanenin bulunması. Buna mukabil doktorlarımızın, maçtan dolayı tüm bu etraf kapalı olmasına rağmen bir şekilde hastaneye ulaşıp en kısa zamanda müdahale edebilmeleri. Ben öncelikle Medicana Grubu'na teşekkür etmek istiyorum, mükemmel bir iş yaptılar. Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Bozkurt'a teşekkür etmek istiyorum. İlk günden son güne kadar bizimle yakından ilgilendi. Kendi akrabası, kendi evladı olsa bu kadar ilgilenirdi. Hastane genel müdürü Dr. Gürsoy beyin nezdinde de bu mucizeyi gerçekleştirdikleri için tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize, tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum. Çünkü bunu beklemiyorduk. 26 gün sonra Soner'in buradan sağlıklı bir şekilde yürüyerek çıkmasını beklemiyorduk. Dolayısıyla ne kadar mutlu olduğumuzu tahmin edebilirsiniz. Tabii burada Soner'e de bir kutlama yapmamız lazım. Onun azmi, mücadelesi, hayata tutunma arzusu... Tüm bunları bir araya getirdiğiniz zaman feci başlayan bu 26 günlük serüven çok mutlu bir şekilde tamamlanıyor. Herkese geçmiş olsun diyorum. Medicana Sağlık Grubu’na tüm emeği geçen herkese de Fenerbahçe adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


Medicana Kadıköy hastanesi Genel Müdürü Dr. Y. Gürsoy Yıldırım Soner Ergen’in tedavisi hakkında şu bilgileri verdi: “ Emre Soner Ergen isimli hastamız 17.12.2018 tarihi, akşam saat 20.03 sularında şuuru kapalı olarak acil kliniğimize getirilmişti. Hızla yapılan ilk müdahalede beyin zarı altı ve üstü kanamaları, omurga fraktürü, omurilik basısı ve muhtemel omurilik yaralanması saptanmıştı.

Acil hazırlıkları takiben hastamız hızla operasyona alınmış, Beyin zarı üstü ve altı kanamalar boşaltılmış, oluşan omurilik basısı kaldırılmış ve stabil olmayan omurgası metalik implantlarla stabil hale getirilmişti. Yaklaşık 8-9 saat süren başarılı bir ameliyatın sonrasında önce yoğun bakımda ardından da bir aydır serviste tedavisi sürdürdüğümüz hastamızı bugün sağlıkla taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Travma sonrası hızla en yakın tam teşekkülü sağlık kuruluşuna ulaştırılması, ilgili branş uzmanlarının hızlı koordinasyonu ve cerrahi yetenekleri, Sevgili Emre Soner’in bugün aramızda olmasında son derece önemli etmenler. Elbette, başta ailesi ve bu büyük spor camiasının duaları ve destekleri, değerli FB başkanımız Sayın Ali Koç’un yakın ilgisi hastamızın motivasyonunu ve iyileşme sürecini artırdı. Hastamıza ve tüm sevenlerine tekrar geçmiş olsun”. dediOluşturma: 14.01.2019 12:00
Son Güncelleme: 14.01.2019 04:48
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu