KURUMSAL HABERLER


+A A-

OBEZİTEYE YENİ YÖNTEMObeziteye yeni yöntem SAĞLIK sorunu oluşturacak kadar kilolu 'morbid obez'kişiler haricinde, kilosundan rahatsrzlrk duyan herkese uygulanabilecek mide botoksu hakkmda açrklamada bulunan Gastroenteroloji Uzmanr Dr. Ahmet Erdil, "Mide botoksundan 30 dakika sonra günlük hayatrnrza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz" dedi. Son dönemlerde kilo vermek isteyenlerin merak ettiği konularrn başmda mide botoksu uygulamasr geliyor.

Botoks bildiğiniz gibi görsel olarak ciltte kırışıklıların giderilmesinin yanr srra bir takrm nörolojik rahatsrzlrklarda, bacaklarda ve kollarda olmak üzere yaygm olarak kullanılıyor. Son 10-15 yıldır da bariatrik bir girişim olarak mideye de uygulanmaya başlandı. Kilo vermek isteyenlere uygulanan mide botoksuna ilişkin açıklama yapan Medicana International Ankara Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Erdil, "Diyetisyenler eşliğinde planlanacak olan zayıflama programı ile birlikte istenen sonuca ulaşılıyor.

Botoks işlemi Endoskopik bir işlem yaklaşık 20 dakika sürüyor. Amaç, iştahın azaltılması ve mide boşalımının geciktirilerek daha uzun süreli doygunluk hissinin sağlanmasıdır. İşlem sonrası ağrı veya herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. 30 dakika sonra günlük hayatınıza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz" dedi. Dr. Ahmet Erdil mide botoksunun sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu 'morbid obez'kişiler haricinde, kilosundan rahatsızlık duyan herkese uygulanabilecek bir yöntem olduğunu belirterek, "Mide botoksu sonrasında 30 dakikada günlük hayatınıza dönebilir ve yemek de yiyebilirsiniz" dedi.

Dr. Erdil, "Bağırsak sağlığının iyi olmasının kilo vermede en önemli ektenler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla mide botoksu düşünürken mutlaka doktor ve diyetisyenin oluşturduğu bir diyet programına girmeniz önerilir. Aksi takdirde tek başına mide botoksu yaptırarak zayıflamaya çalışmak, sizi büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğratacaktır" ifadelerini kullandı.

Doç. Dr.
Ahmet Erdil
Gastroenteroloji
MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA
Profili Gör
Oluşturma: 28.04.2019 12:00
Son Güncelleme: 30.04.2019 11:30
Oluşturan: Ahmet Erdil