KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicanadan Akcan Okullarina Verem Söyleşisi

Medicanadan Akcan Okullarina Verem Söyleşisi


Medicanadan Akcan Okullarina Verem Söyleşisi


Özel Medicana Bursa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr Basak Burgazlioglu tarafından Akcan Okulu öğrencilerine Verem Hastalığı ve Korunma Yöntemleri ile ilgili söyleşi gerçekleştirildi.

Verem Savaş haftası nedeniyle yapılan söyleşide toplumun verem hastalığı tanımı, belirtileri ve hastalıkla mücadele konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Uz. Dr. Basak Burgazlioglu, hastalığının en sık akciğerler olmak üzere tüm organlarda görülebildiğini, solunum yoluyla bulaşan ve tedavi edilmez ise öldürücü bir hastalık olduğunu söyledi.

Ülkemizde her yıl yüzlerce kişinin verem hastalığına yakalandığını ve gelişmiş ülkelere oranla verem hastalığına yakalanma oranının ülkemizde çok yüksek olduğunu da hatırlatan Uz. Dr. Basak Burgazlioglu "Tedavinin ilk şartı, erken teşhistir. Geçmişte tedavisi imkânsız veya çok zor bir hastalık olması sebebiyle korkulan bir hastalıktı. Ancak verem hastalığı, günümüzde diğer enfeksiyon hastalıkları gibi tedavisi mümkün olan bir hastalık haline gelmiştir. Ancak ihmal edilmemesi gerekir" dedi.


Söyleşinin son bölümü ise soru cevap şeklinde geçti. Söyleşinin ardından Uz. Dr. Basak Burgazlioglu'na öğrenciler tarafından verdiği bilgilerden dolayı çiçek takdim edildi.


Uzm. Dr.
Başak Burgazlıoğlu
Göğüs Hastalıkları
MEDICANA BURSA
Profili Gör
Oluşturma: 11.01.2020 12:00
Son Güncelleme: 11.01.2020 12:46
Oluşturan: Başak Burgazlıoğlu