KURUMSAL HABERLER


+A A-

Sağlık Turizminde Çekim Merkezi Olacağız

Medicana Hastaneler Grubu 2007’de 24 saat komple hizmet veren Medicana Diş’i açarak İstanbul’da hastane sayısını dörde çıkardı.


2008’de Beylikdüzü ve Ankara’da açılacak iki hastane dünyanın en büyük yatırımları arasında yer alıyor. Grubun 2008  sonrası hedefi branş hastaneler zinciri kurmak ve sağlık turizmine yönelmek.

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Hastaneler Grubu, 1992’den itibaren sağlık sektörüne büyük yatırımlar yapıyor. Medicana Hastaneler Grubu, 2007’de Bahçelievler’de Medicana Diş’i hizmete sunarak İstanbul’daki hastane sayısını dörde çıkardı. Grubun hastaneler zincirine 2008’de yeni halkalar eklenecek. Yeni yılda   İstanbul’da art arda iki hastane açılacak. Bahçelievler’de Kadın-Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve  Dünyanın en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Medicana Beylikdüzü  2008 ilk aylarında hizmete girecek.
 
Grubun hastane projeleri sadece İstanbul’la sınırlı değil. Dünyanın en büyük yatırımlarından bir diğeri olan Medicana Ankara’nın 2008 başında  hizmete girmesi  öngörülüyor. 2009’da ise sırada Medicana Konya var.

Grup, bugüne Avcılar, Bahçelievler, Çamlıca hastanelerine 100 milyon dolarlık yatırım yaptı. Yeni açılacak hastanelerin ise 250 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor.  Medicana Beylikdüzü ve Medicana Ankara, kalp cerrahisinden tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisinden organ nakline, hemodiyalizden tüp bebeğe  kadar birçok alanda ulusararası standartlarda hizmet verecek. Bu iki hastanenin Orta Doğu, Balkanlar ve Avrupa’nın çekim merkezi olması hedefleniyor.

Grubun yakın vadede hedefi yurtiçinde branş hastaneler zinciri kurmak; sağlık turizmine ağırlık vermek; uluslararası platformda üne kavuşmuş saygın sağlık kuruluşlarıyla yakın işbirliği içinde olarak yurtdışıyla bilgi alışverişini güçlendirmek. Grubun orta vadede hedefiyse yurtdışında, öncelikle Balkan ülkeleri ve Türki devletlerde  hastaneler açmak ve Türkiye’de uluslararası standartta eğitim veren Tıp Fakültesi’ni hizmete  sunmak.

Medicana Hastaneler Grubu’nun kurucusu Hüseyin Bozkurt, diş hekimliğinin yanı sıra hastane yöneticiliği konusunda da zengin bir deneyime sahip. Bozkurt’un uzun yıllardır en büyük hayali 365 gün 24 saat hizmet sunan, dişle ilgili her türlü tanı ve tedavinin gerçekleştiği ve diş hekimliğinin bütün ihtisas dallarının aynı çatı altında toplandığı bir diş merkezi açmaktı. Bozkurt’un bu hayali Aralık 2007’de Bahçelievler’deki Medicana Diş’in açılmasıyla gerçekleşti. Bozkurt’un 2008 sonrası hedefi ise ülke çapında branş hastaneler zincirini gerçekleştirmek.

Türkiye’de diş hekimliği alanında büyük ilerleme kaydedildiğini, uluslararası standartlarda tedavi yapılmasına karşın fiyatların yurtdışındaki fiyatların üçte biri kadar olduğunu belirten Bozkurt, Medicana Diş’in yabancı hasta çekmek için pazarlama çalışmalarına hız vereceklerini söyledi: “Sağlık turizmi alanında faaliyette bulunan acentelerle çalışacağız. Bireysel olarak Almanya, Hollanda gibi ülkelerde büro açmayı düşünüyoruz. Yurtdışından gelen hastalar hem İstanbul’da kısa sürede dişlerini tedavi ettirebiliyorlar, hem de tatil yapabiliyorlar. Bu yüzden de böyle bir merkez kurmaya karar verdik. Kısa vadede değil, ancak orta ve uzun vadede ciromuzun yarısını yabancı hastadan alabileceğimizi düşünüyoruz. Sağlık turizminde hızlı gelişme, tedavi maliyetlerinin Avrupa’nın üçte bir fiyatında olması  bizim önemimizi daha da artıracak. Medicana Hastaneler Grubu olarak önümüzdeki aylarda art arda açılacak Bahçelievler Kadın Doğum ve Çocuk, Medicana Beylikdüzü ve Medicana Ankara’da sağlık turizmine ağırlık vereceğiz.”

Bozkurt, 2008 sonrası grubun büyüme rotası ve hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Yurtdışında hastane açmak için şu an 10 ülkeyle görüşmelerimiz sürüyor. Bazı hastaneler yıldız hekimlerle çalışıyor. Biz ise yıldız hastane olmak istiyoruz. Çünkü bireysel başarı uzun vadeli değil. Hedefimiz sadece teknolojik donanımı yüksek, bilimsel kadrosu yetkin hastaneler açmak değil. Ufkumuzda bir üniversite var, kendi kadrolarımızı kendimizin yetiştireceği bir bilim yuvası kuracağız.”

Oluşturma: 31.01.2011 12:00
Son Güncelleme: 13.02.2021 09:33
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu