KURUMSAL HABERLER


+A A-

Avcılar’da Sağlık ve Spor Bir Araya Geldi

Avcılar Belediyesi ve Medicana Avcılar Hastanesi, pandemi sürecinde ilk sağlık ve spor buluşmasını düzenledi. Avcılar Sahil alanında düzenlenen etkinlik 11 Ağustos Salı günü Avcılar halkının katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edildi. Organizasyona Avcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Değirmenci, Avcılar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yusuf Kara katıldı.


Avcılar’da Sağlık ve Spor Bir Araya Geldi

Sosyal Mesafeye Dikkat Ediliyor

Uzman eğitmen kadrosu ve her yaşa uygun hazırladığı spor programlarıyla ilçede yaşayanlara sporu sevdiren Medicana Avcılar Hastanesi ve Avcılar Belediyesi, halkı sağlık konusunda bilinçlendirme çalışmalarını da sürdürüyor.  Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği spor ve seminerde vatandaşlar hem güne zinde başladı hem sağlıklarına ilişkin merak ettiklerini öğrendi.

Program zumba dersleri ile başladı. Ardından Medicana Avcılar Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Havva Kılınç spor öncesi ve sonrası beslenme, covid döneminde beslenme hakkında bilgi verirken Uzm. Fizyoterapist Murat Çankaya akciğeri güçlendirecek egzersizleri uygulamaya geçirdi.  Etkinliğe katılanlara özel çekilişler gerçekleştirildi. Eğitimcilerin ve vatandaşların sorularınıb yanıtlamasının ardından sona erdi.

Antreman Öncesi Dengeli Beslenme Önemli

Beslenme ve diyetetik uzmanı Havva Kılınç Spor öncesi beslenme, pandemi döneminde bağışıklığı güçlendirecek besinler hakkında bilgilendirdi. Dyt. Havva Kılınç ‘’ Antrenman öncesinde yeterli ve dengeli beslenme, performansı önemli oranda etkiler. Spor öncesinde bir şeyler atıştırmak, daha fazla enerji kazanmaya ve kasları korumaya yardımcı olur. Bu sayede de spor sırasında beklediğiniz performansı ortaya koyabilirsiniz. Özellikle spor yapacak kişilerin öncesinde içerisinde karbonhidrat ve protein bulunan sağlıklı besinler tüketmesi gerekebilir. Çünkü aç karnına spor yapmak hem fazlaca yorgunluğa hem de baş dönmesine yol açabilir.’’ dedi.

Uzm. Fizyoterapist Murat Çankaya ise iskelet ve kas siteminin nasıl korunacağı bilgilerini verdikten sonra vatandaşların akciğerlerini güçlendirecek egzersizler yaptırdı. Etkinlik, eğitimcilerin vatandaşların sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Avcılar Belediye Başkan Av. Turan Hançerli, “Sağlığı sürdürebilmek ve daha iyiye götürebilmek için yapılması gereken şeylerin başında kuşkusuz eğitim geliyor. Sağlığı olumlu yönde geliştirmek için bilinmesi ve yapılması gerekenleri, değerli hocalarımız sporsever hemşerilerimizle paylaşıyorlar. Avcılar halkı spor yapmayı seven bir halk. Başlattığımız spor etkinliklerimize ilgi yoğun ve bu bizi çok mutlu ediyor. Komşularımız hem güzel sahilin tadını çıkarıyor, hem de spor yaparak zinde kalıyor. Bunun yanı sıra bir de sağlığını nasıl koruyacağına dair alanında uzman eğitmenlerden eğitim alıyor.” dedi.


Oluşturma: 21.08.2020 12:00
Son Güncelleme: 18.02.2021 01:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu