KURUMSAL HABERLER


+A A-

Kalbini Dinle Harekete GeçKalbini Dinle Harekete Geç

Avcılar Belediyesi ve Medicana Avcılar Hastanesi nin 13-19 Nisan Kalp Haftası özelinde 15 Nisan ‘da Avcılar Sahil alanında pandemi kurallarına uyularak ‘’ Kalbini Dinle, Harekete Geç ‘’ etkinliği düzenledi. Etkinliğe Avcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Değirmenci, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yusuf Kara ve Avcılar halkı katıldı.

İlçede yaşayanlara sporu sevdiren Medicana Avcılar Hastanesi ve Avcılar Belediyesi, halkı sağlık konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Katılımcıların ilgi gösterdiği etkinlikte 20 dakika kalp sağlığı için yürüyüş gerçekleşti.  Kalbini sev, çünkü içinde sevdiklerin var sloganlı el pankartları ve özel tişörtleriyle sahilde farkındalık yaratmayı hedeflediler. Yürüyüş sonrasında spor aktivitelerine zumba ile devam ettiler. Katılımcıların fotoğraf çekimlerinin ardından etkinlik sona erdi.

Hergün 20 Dakika Egzersiz Yapılmalı

Medicana Avcılar Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı, Uzm. Dr. Naser Can şu konulara dikkat çekti: ‘’ COVID-19 salgını ortasında sağlıklı yaşam tarzını korumalıyız. Her gün minimum 20 dakika yürüyüş yapılmalıdır. Koronavirüsün ülke genelindeki topluluklarda gelişen etkisi ile birçok insanı ofise, okula, bakkal veya spor salonuna gitmelerini engelleyen yeni zorluklara sebep olmuştur. Evde iken bile  sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeye yardımcı olacak egzersizler yapılmalıdır. Evde devre antrenmanı oluşturun. Atlama krikoları, lunges veya yerinde koşu gibi evde yapabileceğiniz üç veya dört egzersiz seçin. Her egzersizi kısa aralıklarla yapın ve devreyi iki ila üç kez tekrarlayın. Günlük aktivitelerinizin temellerini hatırlayın: sigara içmeyin, dengeli beslenin, uykunuza dikkat edin, ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla sık sık yıkayın, öksürüğünüzü veya hapşırmalarınızı bir mendille örtün ve ardından dokuyu atın, hastaysanız işten uzak durun, yüzeylere dokunmaktan kaçının , yüzünüze dokunmamaya çalışın ve gözle görülür hasta görünen insanlardan kaçının.’’

Oluşturma: 19.04.2021 12:00
Son Güncelleme: 18.05.2021 04:56
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu