KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubundan MÜSİAD’ı Ziyaret

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu; Konya Medicana Hastanesi’nin açılış çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Medicana Sağlık Grubundan MÜSİAD’ı Ziyaret
Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan ile Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Dr. Lütfi Şimşek, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’ı makamında ziyaret etti.
 
Ziyarette hastane hakkında bilgi veren Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Dr. Lütfi Şimşek, “Medicana Konya Hastanesi 7.000 m2‘lik arazi üzerinde toplam 28.250 m2 kapalı alanı ile İç Anadolu’ nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biridir. Konya’nın ve İç Anadolu’nun en büyüğü olacağı için, teknolojik olarak da en üstünü olacak şekilde planlanan hastanemiz, sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçelerden ve komşu illerden gelecek hastalara da hizmet verecek” dedi.

Medicana Hastanesinin Konya’ya sağlık sektöründe önemli katkı vereceğini belirten Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, “ 100 milyon dolarlık bir yatırımla Konya ve bölge illerine hizmet verebilecek birinci sınıf bir hastane inşa ettik. Yakında hizmete girecek olan hastanemizde Konya’da özel sağlık kuruluşlarında olmayan branşlarımızla hizmet vereceğiz. 3 bin metrekare kapalı alanda, A Plus kalitesinde olacak hastanemiz 250 yatak kapasitesine sahip olacaktır” şeklinde konuştu.

Medicana Konya Hastanesinin Konya’daki yüksek teknolojiye sahip olduğunu belirten Reha Özkaya, “Hastanemizde tüm tedavi işlemleri akademik deneyimli tıbbı kadro ve ileri teknoloji ürünü tıbbı cihazlarla sağlanacak. Dünya standartlarında hizmet verecek olan Medicana, ileri kanser tedavisi, mikro-cerrahi, travma cerrahisi, omurga ve protez cerrahisi, tüp bebek servisi alanında önemli bir eksikliği kapatacak” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz da, Medicana Konya Hastanesinin Konya’ya sağlık sektöründe önemli bir değer katacağını belirterek, “ Medicana hizmete girmesiyle birlikte sağlık sektörümüzde önemli bir büyüme gerçekleşmiş olacak. Özellikle sağlık turizminde önemli bir katkısı olacağına inandığımız Medicana’nın bölge illerindeki hastalara hizmet verebilecek olması şehrimiz adına önemli” dedi.

Medicana Sağlık Grubu’nun Konya’da önemli çalışmalar yapacaklarına inandıklarını belirten Korkmaz, “ Dr. Lütfi Şimşek bey bizlerinde yakından tanıdığı bir isim şehrimizde önemli çalışmalara imza attı kendisinin Medicana da olması bizleri sevindirdi. Ayrıca, Konya sağlık sektöründe hem kamu hem de özel sektör yatırımları ile gelecek açısından önemli bir iş potansiyeli oluşturuyor. Bu noktada Medicana’nın önemi gelecekte daha iyi anlaşılacaktır” ifadesini kullandı.
Oluşturma: 24.09.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu