KURUMSAL HABERLER


+A A-

QR Kodu Okut Sağlığını Koru!QR Kodu Okut Sağlığını Koru!


Beylikdüzü Belediyesi Medicana Sağlık Grubu işbirliğiyle dijital platformlarda halkı, sağlığı konusunda video spotlarıyla bilgilendirme yapmayı hedefleyen projeyi hayata geçirdik. Beylikdüzü Belediyesi’ nin 8. Barış ve Sevgi Günleri’ nde projeyi hayata geçirdik. 10 hekim ile yapılan video çekimlerinde en çok ve en sık rastlanan hastalıklar gündeme alındı. Çekilen videolar yüklendi. Hazırlanan videoların QR kod sistemi ile görselleri hazırlandı. Beylikdüzü bölgesinde yer alan billboardlarda her bir video farklı olmak üzere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Petek Balkanlı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Selman Laçin, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Köksal Bilgen, İç Hastalıları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Uğur Dilek Calap, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Fatime Yavuz, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Göksel Güz, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nalan Karacaoğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Tuğba İlalan, Çocuk Hastalığı ve Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Adnan Sarı ile 9 hekimden gerçekleşen halkı bilgilendirmek amaçlı yapılan proje tamamlandı. QR kodlu görsellerde QR kodu okutan Beylikdüzü halkı toplum sağlığı konusunda bilgileniyor. Böylece dijitalde sağlık farkındalığı artıyor, günümüz hastalıkları konusunda toplum bilinçleniyor.

Beylikdüzü halkının sağlık farkındalığını arttırmak, doktor ve toplum arasında bir bağ oluşmasını sağlamak. Günümüzde en sık rastlanan hastalıklar konusunda Beylikdüzü halkının bilgilenmesini sağlamak. Sağlıkta en doğru bilgileri en doğru kanaldan alınmasını sağlamak ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amaçlı yapılan proje ilgi çekici oldu.

Medicana Sağlık Grubu hekimlerinden oluşan çekim Yaşam Vadisi’ nde gerçekleşti. Hazırlanan QR kodları billboard görselinden QR kodu okutan herkes bu videolara erişim sağlayıp izleyebiliyor. Dijitalde kaç insanın hayatına dokunduğumuz anlamına gelmekte olan projenin videoları izlenmeye devam ediyor.

Oluşturma: 14.09.2021 12:00
Son Güncelleme: 14.09.2021 11:43
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu