KURUMSAL HABERLER


+A A-

2017’den İyilik ve Sağlık Dileyenler için…Yeni Yıla İnci Gibi Dişlerle Merhaba Demek İsteyenler için...

2016 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde 2017 ye koskocaman parlak gülüşlerle merhaba demeye ne kadar hazırız?  2017 ye henüz vaktimiz varken yapacağımız birkaç dokunuşla daha sağlıklı bir yıla merhaba diyebiliriz. Yeni yıla girmeden önce yapılacaklar listenizi oluştururken aklınızda bulunması için, ağız ve diş sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak yöntemler:

Öncelikle hekimimize başvurup ağız bakımımızı ve yapılması gereken tedavilerimizi hemen elden geçirmeliyiz.

  - Kazanacağınız sağlıklı bir ağzın idamesi için düzenli fırçalama alışkanlığını kazanmak şart.

  - En az 6 ayda bir diş hekiminizi ziyaret edin ve gerekli kontrolleri yaptırın.

  - Her gün, günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalayın.

  - Düzenli fırçalamaya ek olarak sigarayı bırakma, şekerli ve asitli gıdaların tüketiminin sınırlandırılması ve düzenli sağlık kontrolleri size sadece 2017 de değil ömür boyunca sağlıklı özgüvenli mutlu bir gülüş kazandıracaktır.

2017 kendiniz için sağlıklı kararlar verebileceğiniz bol kahkahalı huzurlu ve şans dolu bir yıl olsun…

Yeni Yılda Yeni Bir Cilt için...

Her yeni yıl başlangıcında hayatımız için birçok kararlar almaya başlarız. Daha iyi görünmek, daha sağlıklı yaşamak, daha mutlu olmak, daha zayıf olmak v.s… Medicana Çamlıca Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Nilsu Gençyılmaz  yeni yılda cildimize doğru bakım yapmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Bu yıl cildinize daha bir özen göstereceğinize kendi kendinize söz vererek başlayabilirsiniz.

  - Dengeli beslenmeye, yeterli sıvı alımına ve aşırı kilo oynamalarına izin vermeyeniz.

   - Her bulduğunuz ürünü ya da pahalı ürünü değil cildin ihtiyacı olan ve doktorunuzun deri tipinize göre önerdiği cilt ürünlerini kullanın. Nemlendirici ve temizleyiciler de buna dâhil...

  - Yüzünüzdeki lekeler ve izlerden de kurtulmanız için yaza kadar kendinize süre verin.

  - Cildinizin zamana karşı korumanız gereken en değerli varlıklarınızdan biri olduğunu unutmadan daha sağlıklı ve güzel bir yüz için cilt bakımı, epilasyon ve diğer uygun kozmetik işlemlere de vakit ayırabilirsiniz.

 Yaza daha iyi bir görünüm için bu kış cilt sağlığınıza daha çok özen gösterin ve cildinizin doktorunun dermatologlar olduğunu unutmayın…

Yeni Yıl, Yeni Hedef, Yeni Ben...
Yeni yıla girerken yaşam kalitenizi konforunu arttıracak kararlar verebilirsiniz. Vereceğiniz bu kararlar çok ciddi değerlere sahip olabilir. Medicana Çamlıca Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yavuz Çelik yeni yılda yeni hedefler ile ilgili önerilerde bulundu.

Eğer sigara içiyorsanız öncelikle bunu bırakabilirsiniz. Sigarayı bırakmak her ne kadar zor olsa da bırakılması da bir o kadar kolaylaştırılabilir. Yeter ki biraz duyarlı sağduyulu ve azıcıkta sabırlı olun. Öncelikle sigaranın sizdeki etkilerini ne kadar gerekliliğini hangi durumlarda ve ne sıklıkla ayrıca neden tüketiyorum sorularını sorun. Mutlaka sizin durumunuzu tanımlayacak açıklama vardır. Sigaraya gereksinim duyduğunuz zaman dilimini ortadan kaldırabilirseniz veya sigara gereksinimini başka bir davranış veya hobi ile yer değiştirebilirseniz. Çok ama çok önemli bir adım atmış olacaksınız. Tabi ki bu adımı atmak için çok ciddi karar vermeye ve desteğe ihtiyaç duyacaksınız. Bu desteğin belki de en önemli aktörlerinden birisi sigarayı bırakmaya destek olabilecek ilaç gurubu olabilir. Şimdi ilaç ne işe yarayabilir ki diye sorgulayabilirsiniz!! Hiçte azımsanacak bir şey değil, ilaç sizin sigara içme istek ve ihtiyacınızı unutturabilecek bir destek sunacaktır. Bu konuya inanarak yola çıkın göreceksiniz ilaç tedavisini kullanım prospektüsüne uyarsanız çok ama çok büyük destek hazır geriye sadece azıcık mantık desteği yani bilinç desteği; gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Bu arada sigarayı bırakmayı planlarken sakın ha sakın ya kilo alırsam diye korkuya yer vermeyin. Sadece planlama yapın. Planlamaya ilk seçenek 3-5 kilo zayıflayarak başlanabilir. Bırakma aşamasında bir diyet uzmanı desteği alarak bir taşla 2 değil 3 kuş hatta bir sürü kuş vurabilirsiniz

Kısacası Sigarayı bırakabilir, zayıflama veya kilo korumayı yapabilir hatta dengeli beslenmeyi yaşamınızın çerçevesine adapta edebilir; bunların yanı sıra sizlerle ilgisi olan bir çok tanıdık ve yakınlarınıza iyi birer örnek olabilirsiniz. Yeni yıl bir fırsattır HAYDİ SİGARAYI BIRAKMAYA çok daha sağlıklı ve güvenli geleceğe…

Oluşturma: 31.12.2016 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 04:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu