KURUMSAL HABERLER


+A A-

Organ Bağışla Hayat Kurtar

Medicana Çamlıca Hastanesi'nde organ nakli ameliyatını başarıyla atlatıp, sağlığına kavuşan organ nakil hastaları, Çengelköy Spor Kulübü Futbol takımı ile bir araya gelerek, futbol maçı yaptılar.


0 Temmuz Perşembe günü, Çengelköy Spor Kulübü Rasathane Tesislerinde; Organ bağışı ve nakli konusundaki bilgi ve farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen"Organ Bağışla Hayat Kurtar" etkinliği kapsamında, böbrek nakli olan hastalar ve Çengelköy Sporlu futbolcular, futbol maçı yaparak eğlenceli saatler geçirdiler.

Bağışlanan Her Organ Hayata Tutunan Bir İnsandır

Futbol maçı öncesinde, katılımcılara organ bağışı ve nakli konusunda bilgi verilerek ; “Organ nakli olan bireyler diğer sağlıklı insanlar gibi spor yapabiliyor, normal hayatlarına devam edebiliyor. Ülkemizde organ bekleme listelerinde hasta sayıları giderek artarken, yapılan organ bağışları ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyor.”

Çengelköy Spor Kulübü'ne, organ bağışı konusunda gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür eden Medicana Çamlıca Hastanesi ;‘’Eğer bir şeyleri gömmeniz gerekiyorsa; hatalarınızı, kusurlarınızı, insanlara olan önyargılarınızı gömün. Bir kişi organlarını bağışlayarak birçok insana yaşama şansı verebilir. ’’ mesajını verdi. 

Oluşturma: 31.07.2015 12:00
Son Güncelleme: 25.07.2017 11:00
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu