KURUMSAL HABERLER


+A A-

Cildinize Bahar Canlılığı Getirin!

Parlak güneşli uzun günlerin başlamasına çok az kaldı. Sıcak havaların gelmesiyle, çoğumuz açık hava etkinliklerine katılarak doğayla beraber birçok allerjene ve güneş ışınlarına maruz kalacağımız bugünlerde cildimize nasıl bakmalıyız? Medicana Anne Çocuk Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Nilsu Gençyılmaz, bahar aylarında uygulanabilecek cilt bakım yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Baharda Yüz Bakımı

Fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak yeni mevsime rahatça geçebilmeniz için cilt gençleştirme ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Bahar bakımının amacı kış aylarında oluşmuş tahribatın onarılması ve cildi ultraviyole gibi diğer zararlardan korumaktır.

İlk olarak vücut ve yüz için hafif, asitli, nemlendirici bir temizleyici kullanarak kışın oluşmuş tahribatı kaldırmanın yanında kaybolan nemi yenilemekle başlayabilirsiniz. Ölü derinizden kurtulmanın yanında cildinizin yenilenmesi sürecinde antioksidanlara ihtiyacınız olacaktır. A, C, E vitamin preperatlarının oral yolla alımı cildinizde ultraviyole maruziyeti sonrasında ortaya çıkan zararlı serbest oksijen radikallerini etkisiz hale getirerek foto yaşlanma ve foto karsinogenezden (deri kanseri) sizi koruyacaktır.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Tekrar tekrar güneşe maruz kaldığınızda, melanin üretiminden sorumlu olan melanositler, güneş ışınları tarafından aktive edilirler ve bu pigmentler derinin üst tabakasında düzgün bir şekilde depolandığında bronzluğa, dağınık veya öbekler halinde depolandığında ise lekelere neden olur.

Cildimiz UVA ışınlarına ne kadar maruz kalırsa, korunması da o kadar azalır ve cilt kanserine kadar gidebilen pek çok problemlere neden olabilir. Cildinize günlük düzenli kullanacağınız nemlendirici kremi seçerken dikkat etmeniz gereken güneş koruyucu faktörü SPF 20’nin üstünde olması ve UVA içermesi yeterli olacaktır.

Teknolojik Dokunuşlarla Yenilenin

Günümüz teknolojisiyle birçok dermakozmetik uygulamalarla parlak sıkı, kırışıksız bir cilt ve vücuda sahip olmak artık çok daha kolay. PRP, dermapen, mezoterapi, botoks, mezobotoks gibi birçok yöntemlerle cildinize bahar dokunuşlarının yansıması mümkün.

PRP işlemi; kişinin kendisinden alınan bir miktar kanın santrifüj edilerek birleşenlerine ayrıldıktan sonra büyüme faktörleri ve kök hücreleri içeren doğal mucizenin deriye enjekte edilmesiyle cildinizi ve saçlarınızı canlandırıp gençleştirmesini sağlayacaktır.

Botoks ile 20 dakika kadar kısa bir sürede kırışıklarınızdan kurtulmanın yanında parlak bir cilde kavuşmanız mümkün.

Hiperhidroz veya aşırı terleme probleminiz var ise el, koltuk altı veya ayak tabanına uygulanılacak botoks işlemiyle tüm yazı rahat geçirmeniz kaçınılmaz.

Dermapen tedavisinde ise dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılır ve mezoterapi veya  PRP ürünlerinin emilim miktarını arttırarak daha kusursuz bir cilde sahip olmanız için yardımcı olur.

Mezoterapi tedavisinde ise çok ince ve kısa iğne uçları kullanılarak sizi başta selülit olmak üzere lekeler, çeşitli cilt problemleri, cilt yaşlanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla çeşitli ürünlerin enjekte edilmesiyle sizi sıkı formda bir vücutla yaza hazırlayacaktır.

Oluşturma: 06.06.2017 12:00
Son Güncelleme: 07.12.2021 04:19
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu