KURUMSAL HABERLER


+A A-

Cildiniz Kışa Meydan OkusunHavaların soğumasıyla beraber akne, sivilce, sedef gibi cilt sorunları atağa kalkar.

Cildimiz kış ayında daha çok kuruyacağından cilt yapımıza uygun nemlendiricileri sık sık (günlük ve banyo sonrası) sürmek yararlı olabilir. Özellikle de el-yüz gibi açık alanlara. Ancak yanlış ürün kullanmaktan kaçınmalıyız. Tek nemlendirici vücudumuzun her yeri için yeterli ve sağlıklı olmayacaktır.

Kış mevsiminde cildin nemlendirilmesi ve temizlenmesi
Sabun/temizleyici seçimine dikkat etmeliyiz. Yanlış ürünler cildinizde hassasiyete yol açabilir. Bunun için doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Kış mevsimi, cilt bakımı ve kimyasal soyucu tedaviler için en uygun zamandır. Leke, sivilce izi gibi sorunlarınız için  geç kalmadan dermatoloğunuza baş vurmanız zaman kaybınızı önleyecektir. Kozmetik amaçlı anti-aging (yaşlanma karşıtı) tedaviler için tam zamanı.  İhtiyaç duyuyorsanız, daha genç ve sağlıklı görünmek istiyorsanız dermatoloğunuz size yol gösterecektir.

Kışları güneşten korunmaya ihtiyacım yok demeyin. 
Güneş hassasiyeti olanların veya ultraviyole ile şiddetlenen hastalıkları olanların bu mevsimde de doktorlarının cilt ya da ihtiyaca göre önereceği en az 30 faktörlü güneşten koruyucu ürünleri kullanması gereklidir.

Cildiniz için faydalı olabilecek öneriler;

  - Bu mevsimde de cilt sağlığımız açısından dengeli beslenmeye ve yeterli su tüketimine özen göstermeliyiz. Soğuk havalarda dudaklar da olumsuz etkilenebilir. Onu da bu etkilerden korumak için dudak nemlendiricileri ihmal edilmemelidir.

  - Isıtıcılar ev-iş yeri gibi ortamları daha çok kuruttuğundan bunların da cildimize negatif etkilerini önlemek için bu ortamların da nemini ayarlamak cilt sağlığımızı olumlu olarak etkileyecektir.

  - Tırnaklarımızı da topikal ya da sistemik ürünlerle kırılma veya incelme gibi sorunlara karşı koruyabiliriz.

  - Kalınlaşan ayak tabanı ve topuklar için de cilt doktorunuzun çeşitli tedavi seçenekleri önerebileceğini hatırlatalım.

  - Aşırı kalın giymek ya da çok sıcak ortamlarda uzun süre kalınması ile artan terlemenin ve nemin özellikle kasık, koltuk altları ya da ayak parmak araları gibi kıvrım yerlerinde eğilimli kişilerde mantar enfeksiyonu riskini artırdığını da belirtelim.

  - Bu mevsimde saç dökülmeleri artabilir. Uygun destek ürünleri kullanmanız yarar sağlayabilir.

Oluşturma: 06.12.2016 12:00
Son Güncelleme: 26.07.2017 12:22
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu