KURUMSAL HABERLER


+A A-

Anneler Günü Hediyesi 'Estetik'

Anneler günün yaklaştığı bu zamanlarda eş ve çocukları bir taraftan hareketlendirirken, diğer taraftan da; “Ne ve nasıl bir hediye alsak?” diye de derin düşüncelere de sevk etmektedir.


Anneler Günü Hediyesi Estetik

Anneler günün yaklaştığı bu zamanlarda eş ve çocukları bir taraftan hareketlendirirken, diğer taraftan da; “Ne ve nasıl bir hediye alsak?” diye de derin düşüncelere de sevk etmektedir. Özellikle de bu konuda titiz ve duyarlı olanlar için hediye, “sürpriz” , “farklı” ve “heyecan verici” gibi nitelikler içermelidir. Çünkü rutin bir hediye artık bir “yasak savma” şeklinde karşılanabilmekte ve anlamını yitirmektedir.

İşte size tüm bu özelliklere sahip ve güncel ve de heyecan verici bir hediye;

Estetik cerrahide son gelişmeler ve kullanılan en son teknoloji ile ortaya çıkan yüz güldürücü sonuçlar ve bu arada bu tür girişimlerin giderek daha güvenli duruma gelmesi, bu tür ameliyatları bir hediye paketi konumuna getirmiştir.

Üstelik bu hediye paketi, her yaşta anne adayı ve anne için kendi içinde bile çok değişik seçenekler, olanaklar ve güzellikler barındırmakla başlı başına bir farklılık yaratmaktadır.

Kız çocukları daha okul döneminde ebeveynleri tarafından kulak veya burun estetiği ile teşvik edilir ve ödüllendirilirken, daha sonraki dönemde evliliğe adım atacak iken, bu ameliyatların yanı sıra, bir de meme büyütme veya şekillendirme, liposuction, gibi estetik uygulamalar kendilerine sunulmaktadır. Hatta bunu kendi nişanlıları kendilerine hediye olarak sunabilmektedir.

Daha sonra ise hamilelik dönemi gelecektir. Anne adayı bir taraftan doğacak yavrusunun heyecan ve sevincini yaşıyorken, diğer taraftan da giderek şekli bozulan yüzü ve bedeni nedeniyle de tedirginlik içine girebilir. Çünkü yüzde lekelenmeler, kiloda atış nedeniyle vücudun değişik yerlerinde kitle oluşumları ve en çok da karın derisinde çatlamalar olabilecektir. İşte bu dönemde eşlere önemli iş düşer. Anne adayından ilgilerini esirgemeyecekler, onları mutlu etmenin yollarını arayacaklardır. Doğaldır ki bu dönemde  cerrahi dışı; botox, kimyasal soyma gibi uygulamalar sunulabilecektir. Bu tür hediyeler hamilelik sonrasında vücudun şekli bozulan kısımlarının düzeltilmesi ile ilgili yapılacakların öncüsü olarak adeta koca tarafından sunulan bir öncü teminat gibidir ve eşe gösterilen bu ilgi onu tedirginlikten kurtaracak ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı olacaktır.

Hamilelik bittiğinde  ise, derinin sarkması, çatlakların oluşması ve kasların aralanması ile kendini gösteren karın şekil bozuklukları, kilo alıp verme ve süt verme sonrası meme sarkmaları, büzüşme ile küçülmeleri veya büyümeleri “annelik sevincini” gölgeleyebilecektir. Bu durumda ise, liposuction, meme protezi ile büyütme ve toparlanması veya küçültülmesi, karında yapılacak yine liposuction, mini veya tam karın germe ameliyatları ( abdominoplasti ) anne için tekrar güneşi doğuracaktır.

Bunları sunuyorken doğaldır ki cerrah, anneye yapılacak meme ameliyatları veya karın ameliyatları sonrasında tekrar hamile kalmasında sakınca olmayacağını, çocuğunu rahatlıkla emzirebileceğini, süt bezlerine ve meme duyusuna bir zarar gelmeyeceğini anlatacaktır.

Birkaç hamilelik sonrası ve de orta yaş civarındaki dönemde ise bu kez yine değişik yerlerde yağ kitle oluşumları, sellülitler, deri çatlamaları ve sarkmaları ortaya çıkacaktır. Bunlar en çok yine karın bölgesi ve memelerde olabiliyorken, bacaklar ve kollarda da sarkmalar şeklinde görülmektedir. Bunun için meme düzeltme ve karın germe ameliyatları yapılıyorken, aynı şekilde kol germe ve uyluk kaldırma,, kalça kaldırma, yağ enjeksiyonları gündeme gelmektedir. Bu arada yüzde de yaşın ve doğanın etkileri ( yer çekimi ) görülmeye başlayacaktır. Dolayısıyla adeta bir makyaj etkisi olan dudak kalınlaştırma, yüz çizgilerini yok edecek yağ enjeksiyonları veya dolgu kullanılması, göz kapağı torbalarının alınması ( göz estetiği ) ve hatta mini yüz germeler gündeme gelebilir.

Daha ileri yaşlardaki annelerde bu tür uygulamalar biraz daha geniş boyutlarda olabilecektir. Örneğin, Kol germe ve karın germe liposuction ile birlikte daha büyük oranda yapılabilecektir. Meme küçültme daha çok gerekebilecektir. Yüz ve/veya boyun germe sunulabilecektir. Burada yine göz estetiği, kaş kaldırma, alın germe söz konusu olabilecektir. Ancak bu dönemde yapılan girişimlerin içeriği estetikle beraber yeniden yapılandırma anlamında rekonstrüksiyonu da kapsar. Böylelikle annemiz hem daha genç ve dinç görünüyorken, aynı zamanda karın germe ile “mekanik bel ağrısı”ndan kurtulurken, dizlerine ve bacaklarına binen yükten de kurtulmuş olacak ve de bacak dolaşımı daha bir düzene girecektir. Meme küçültme ile boyun ağrısı, sırt ağrısından ve de kollarda uyuşmalardan da kurtulmuş olacaktır.

Gördüğünüz gibi estetik bir taraftan ruhun mutluluğunu sağlarken, diğer taraftan da vücut sağlığına da önemli katkılarda bulunmaktadır.

Öyleyse hadi hep beraber her yaşta annelerin sağlığı ve mutluluğu için bu yıl “estetik paketi” sunalım…

Annelerin HER GÜNÜ mutluluk dolu olsun…. 

Prof. Dr.
Necmettin Kutlu
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ
Profili Gör
Oluşturma: 08.05.2014 12:00
Son Güncelleme: 06.12.2021 04:05
Oluşturan: Necmettin Kutlu