KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubu Katkılarıyla İstanbul’da Dans ve Müzik Şöleni

Dünyanın en önemli 5 Dans Festivalinden biri olan, bu yıl 8.si düzenlenen İstanbul Uluslararası Dans Festivali'nde, Türk ve Yabancı Dansseverler JCI Culture paydaşlığında ve Medicana sponsorluğunda “Sağlık için Dans Et” sloganı ile 27 Mart – 01 Nisan 2019 tarihleri arasında The Green Park Pendik Hotel’de buluşuyor. 7’den 70’e her yaştan katılımcıların olacağı, 5 Gece 4 gün sürecek Dans ve Müzik Şöleninde gerçekleştirilecek başlıca etkinlikler;


Medicana Sağlık Grubu Katkılarıyla İstanbul’da Dans ve Müzik Şöleni

114 Ülkeden 5.000 Sosyal Dansçı ve Danssever

Yaklaşık 114 ülkeden 5.000’den fazla dansseverin katılacağı, 5 gece 4 gün sürecek festivalde, dünyanın dört bir tarafından gelecek diğer katılımcılarla tanışma, farklı kültürlerin danslarını öğrenerek sosyalleşme fırsatı.

Dünyaca Ünlü Dans Gruplarından 4 Günde 80 Özel Şov

Latin dans dünyasının ünlü dasçılarından İngiliz Leon Rose’un esprili ve eğlenceli sunumları ile akşamları aralarında Dünya Salsa Şampiyonlarının da yer aldığı ABD, Güney Amerika, Rusya, Ukrayna, İtalya, Fransa, İspanya, İngiltere, Hollanda, Polonya, Uzakdoğu ve Balkan Ülkeleri’nden yabancı ve yerli dans gruplarının muhteşem dans gösterileri.

Latin Konserleri

Dünyaca Ünlü İspanyol Latin Şarkıcısı ve Dansçı Dani J ile Bachata Konseri ve Avrupa'nın 'En iyi Latin Müzik Sanatçısı Ödülü' sahibi Venezüela’lı Gatto Gabriel ve Ünlü DJ Casanova ile Latin Konseri, konserin ardından sabaha kadar dans.

4 Günde 25 Farklı Dans Türünde Başlangıç, Orta ve İleri Seviyeler için 150 Saat Workshop

Daha önce hiç dans etmemiş ama dansa ilk adımını atmak isteyenler için ayrı bir salonda 25 farklı dans türünde başlangıç seviye dans dersleri; Latin Dansları (Salsa, Bachata, Cha Cha Cha), Zumba, Tango, Latin Jazz, Flamenko, Hip Hop, Urban Dance, Sirtaki, Zeibekiko, Oryantal, Afrika Dansları (Kizomba, Semba, Afro House), Brezilya Dansları (Forro), Roman Havası, Zeybek vb.

Kids & Young Dance Camp

30 Mart Cumartesi günü çocuklara ve gençlere yönelik saat 10:00 – 17:00 arası Dans Kampı. Dans Kampında dünyaca ünlü yabancı ve yerli eğitmenler tarafından Urban, Hip Hop, Modern, Jazz, Latin dans workshopları, akşam 20:30 – 22:00 arası çocuk ve genç dans gruplarının gösterileri.

Ünlü Latin DJ’leri ile Partiler

27 Mart Çarşamba akşamı Grand Pera Taksim’de Festival açılış partisi ve diğer günler The Green Park Pendik Hotel Kongre Merkezi’nde Latin Dans Partileri.

Sağlık ve Spor için Zumba

30 Mart Cumartesi akşamı saat 19:30 – 21:30 arası Türkiye’deki Zumba eğitmenlerinin ve Zumba severlerin katılımı ile Zumba Partisi.

Medicana Sağlık Grubu’nun sponsor olduğu İstanbul Dans Festivali için Medicana Grubu İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan'ın “Ülkemizin alanında en önemli festivali olan İstanbul Dans Festivali sağlık yüklenicisi olmaktan son derece mutluyuz. Dans etmek fiziksel olarak kişiyi formda tutabilecek, eğlenceli bir sağlıklı olma yöntemi. Dans etmek formda kalmayı sağlarken aynı zamanda zihinsel gücü artırıyor ve kişiyi mutlu ediyor. Kasları çalıştıran, stresi azaltıp motivasyonu artıran dansın beyin için de önemli faydaları bulunuyor. Son yıllarda tüm dünya ile birlikte ülkemizde de artan obezite ile mücadelede de hareketi artırıp formda kalmayı sağlaması açısından son derece önemli bulduğumuz bu festivali, koruyucu sağlık hizmeti olarak kamuoyunu bilgilendirmek açısından bir fırsat olarak görüyoruz. Her yaştan insanın dünyanın en eski sporu olan dansı yapması mümkün. Bunun aynı zamanda sağlık açısından koruyucu önemini, bu festival aracılığı ile geniş bir erişime ulaşması önemli iş hedefimiz.” ifadeleri de İstanbul Dans Festivali'nin sağlık ve bireysel gelişim adına ne kadar önemli bir noktada olduğunu göstermektedir.

Birleşmiş Milletlere bağlı bir sivil toplum örgütü olan JCI Culture'ın paydaşı olduğu İstanbul Dans Festivali; bu seneki mottosuyla hem sağlık hem de aktif vatandaşlığın önemini vurgulamaktadır. 104 yıllık global bir dernek olan JCI'ın JCI Culture şubesi; yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve aktif vatandaşlık öğretileriyle İstanbul Dans Festivali'ne de desteğini ve tecrübesini yansıtacaktır.

Festival, Dans etmesini bilmeyip, izlemek ve öğrenmek isteyenlerin de katılabileceği sosyal bir ortamda gerçekleşmekle birlikte; sağlığın, dostluğun, sanatın ve sosyal sorumluluğun anlamını yeniden hatırlamamıza yardımcı olacaktır.

8.İstanbul Uluslararası Dans Festivali ile ilgili detaylı programa aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

www.istanbuldance.org

Oluşturma: 26.03.2019 12:00
Son Güncelleme: 26.03.2019 10:26
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu