KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Diyabet Okulu AçıldıMedicana Bursa Hastanesi tarafından diyabet hastaları için içeriği tamamen uzman doktorlar tarafından oluşturulan A’’ dan Z’’ ye bir eğitim programı başladı.

“Sağlıklı toplum, Sağlıklı gelecek  “ adına ,Diyabet alanındaki eğitimin nabzını tutmak için hastane tarafından Diyabet Okulu ’ hayata geçirildi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 14.30'da Medicana Bursa Hastanesi Konferans salonunda başlayan eğitim programının ilk konusu  “ Diyabet Nedir?”di. Konu, misafirlere Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr.Pınar Şişman tarafından detaylı olarak anlatıldı. Diyabete ait tüm sorular yanıt buldu..Ardından hastalar tarafından en çok merak edilen konulardan biri  olan: “Diyette Beslenme Nasıl Olmalı? “ konusu Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Tuğba Küçük tarafından anlatıldı.

Diyabet Cerrahisi ile ilgili konuda ise Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar  merak edilen tüm sorulara cevap verdi. Katılımın yoğun olduğu Diyabet Okulu soru cevap şeklinde devam etti.

Koruyucu Hekimlik ve bu konuda toplumsal farkındalık çalışmalarına büyük önem veren

Medicana Bursa Hastanesi’nden Endokrinoloji Uzmanı,İç Hastalıkları Uzmanı,Nefroloji Uzmanı,Göz Hastalıkları Uzmanı,Kardiyoloji Uzmanı,Genel Cerrahi Uzmanı , Klinik Psikoloji Uzmanı, ,Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı,Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı,Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve diyetisyenlerin konuşmacı olarak katılacakları “Diyabet Okulu” 6 ay boyunca devam edecek. Okula katılan hastalar diyabetten kaynaklanan ve günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen sorunları ve çözüm önerilerini uzmanlarla bire bir konuşabilecekler.Oluşturma: 23.05.2019 12:00
Son Güncelleme: 23.05.2019 03:24
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu