KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Samsun Kapılarını Açtı

Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hizmete girdi.


Medicana Samsun Kapılarını Açtı

Türkiye’nin en büyük özel sağlık zincirlerinden biri olan Medicana Sağlık Grubu’nun, İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu’daki en büyük yatırımı, Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hasta kabulüne başladı.

Çağdaş alt yapısı ve uzman ekipleriyle, Uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International Accreditation (JCI) tarafından akredite edilmiş 7 hastanesinde Türkiye’ye gelişmiş ülke standardında hizmet vermenin gururunu taşıyan Medicana Sağlık Grubu’nun; sekizinci hastanesi olan Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü  hizmete girdi.

Medicana Sağlık Grubu’na bağlı hastanelerde her yıl 1 milyonun üzerinde hasta tedavi edilmekte, 21 bin anjiyografi, 4 bin kalp ameliyatı gerçekleşmektedir. Transplantasyonda öncü kuruluşlardan biri olarak 2008 yılında en fazla transplantasyon yapan özel sağlık kuruluşu olmuştur. 

Profesyonel Yönetimi, 20 yılı aşkın deneyimi, dünyanın sayılı merkezlerinde bulunan ileri teknolojisi, bilimsel çalışmaları ve yüksek hasta memnuniyeti ile  kapsamlı Sağlık Hizmeti sunan Medicana Sağlık Grubu, Avrupa Birliği standartlarında sağlık hizmeti sunma hedefiyle Türkiye’nin diğer illerine de sağlık yatırımı yapıyor. 

Bu hedef ile projelendirilen ve hayata geçirilen Medicana Samsun Hastanesi’nin hizmete başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin Bozkurt, Samsun yatırımıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: 

“Medicana Sağlık Grubu; 20 yılı aşkın deneyim, uzmanlık ve uluslararası standartlarını, 8. Halkası Medicana Samsun Hastanesi ile Samsun ve Karadeniz halkının hizmetine sunuyor. 70 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan Medicana Samsun Hastanesi, Karadeniz Bölgesi’nin sağlık üssü olarak planlanırken bölge ülkelerinin de sağlık ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanmıştır.
30.000 metrekare kapalı alanda 220 yatak kapasitesi ile bölgenin en büyük özel hastanesi olarak planlanan Medicana Samsun Hastanesi; en son teknolojik olanaklar, konforlu ve hasta mahremiyetini ön planda tutan tedavi mekanları, deneyimli ve başarıları ispat edilmiş hekim kadrosu ile uluslararası sağlık hizmeti sunmaya hazırdır. SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde uluslararası kalitede hizmeti, en son teknolojik olanaklarla, konforlu mekanlarda, güler yüzle, çevre özel hastaneleriyle benzer fiyatta sunma üstünlüğüne sahiptir

En son tıp teknolojisi ve konforuyla donatılan Medicana Samsun Hastanesi; Karadeniz’in en büyük özel hastanesi olarak, sadece Samsun’a değil, tüm Karadeniz ve Orta Anadolu Bölgeleriyle birlikte çevre ülkelerden gelecek yabancı hastalara hizmet verecek.  Parkinson cerrahisi merkezi, kemik iliği nakil merkezi, kanser merkezi, transplantasyon merkezi, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi merkezi, ortopedi ve travmatoloji merkezi gibi son derece önemli bölümleri ve en son teknolojik donanımı bünyesinde barındıran Medicana Samsun Hastanesi Karadeniz Bölgesinde “Sağlık Turizmi’nin” öncüsü olmayı hedefliyor

Basın toplantısında “Sağlıkta dünya standardını Karadeniz’e taşıyoruz” diyen Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez; Medicana Sağlık Grubu’nun İstanbul ve Ankara’daki 7 hastanesiyle JCI Belgesine sahip olarak uluslararası standartlarda hizmet verdiğini belirtti. Ölmez; “ Grubun İstanbul ve Ankara’daki hastanelerinde uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır. Dünyanın sayılı sağlık yatırımlarını ülkemize kazandıran Medicana Sağlık Grubu, markanın tüm gücünü ve deneyimini Medicana Samsun Hastanesiyle Samsun’a ve Bölgeye taşıyacak. Hastanemiz çağdaş ve dünyada var olan en son tıp tekniği ve teknolojisini, güncel tıbbi yaklaşımlarla bütünleştirerek, hastalara 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmetini aynı standartlarda sunmayı misyon olarak edinmiştir. Hastalarımızın; yalnız tanı, teşhis, tetkik ve tedavi safhalarında değil, sağlıklı olma halini sürdürme konularında da yanında olacak çok kapsamlı bir sosyal sorumluluk vizyonuna sahibiz” şeklinde konuştu. Borsan Şirketler Grubu Başkanı Adnan Ölmez; Medicana Samsun Hastanesinde tümü tek kişilik olan hasta odalarının, hastaların ve refakatçilerin maksimum konfor ve tıbbi güvenliği hedeflenerek planladığını sözlerine ekledi. 

Basın toplantısında, geçmişi ve bugünüyle tarih ve kültür kenti olan Samsun’un aynı zamanda gerçek bir sağlık kenti olması için çaba gösterdiklerini söyleyen Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan sözlerine şöyle devam etti; “Uluslararası platformda tanınan, dünya standartlarında, çağdaş yenilikleri takip eden ve yeniliklere öncülük eden, diğer sağlık kuruluşları tarafından örnek alınan sağlık kurumu olmak istiyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında tüm hastalarımıza en yüksek kalitede eşit bakım hizmeti vererek, hastalarımızın kendilerini güven içinde hissettikleri ve tüm beklentilerinin karşılandığı sağlık kurumu olacağız. SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde uluslararası kalitede hizmeti, en son teknolojik olanaklarla, konforlu mekanlarda, güler yüzle, çevre özel hastaneleriyle benzer fiyatta sunma üstünlüğüne sahibiz.

Oluşturma: 09.08.2011 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu