KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Dr. Murat Kaya "Sağlık Yöneticisinin Gündemi" Panelinde Sağlık Yöneticileri ile Buluştu.

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) ev sahipliğinde ve Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) tarafından düzenlenen ‘Sağlık Yöneticisinin Gündemi’ konulu panelde sağlık yöneticileri ile bir araya gelen Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdür’ü Dr. Murat Kaya ‘Sağlıkta İnovasyon’ konusunda bilgiler verdi.


Dr. Murat Kaya Günümüz İnovasyon şartları, Zorlukları, Nedenleri, İnovatif Yaklaşım Modelleri’nden bahsederek; ‘’Değişim -  İnovasyon,  bu süreç adına yapılanlara ve yapılacak olan kurumsal ve toplumsal inancın bir sonucudur. Tüm sağlık işletmeleri inovasyondan yanadır ve büyüme isteklidir. Ancak inavasyon yaratabilen ve büyüyebilen sağlık işletmeleri sayısı çok azdır. Bunun nedenleri arasında; Değişim ve İnovasyonun satın alınabilir bir parametre olduğunun sanılması , duygusal ve sosyal algıların değiştirilebilme sanatı olduğunun göz ardı edilmesi olarak gösterilebilir’’ dedi.

Soruların yanıtlanması ile sona eren panele Gaziantep SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, Gaziantep İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Özgül Balık ve çok sayıda sağlık yöneticisi katıldı.

Oluşturma: 21.01.2015 12:00
Son Güncelleme: 25.07.2017 11:28
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu