KURUMSAL HABERLER


+A A-

Kalbin İçin Harekete Geç

Medicana Sivas Hastanesi Kalp Sağlığı Günü münasebetiyle Paşabahçe Mesire Alanında “Kalbin İçin Harekete Geç!” etkinliği düzenledi.


Paşabahçe Mesire alanında basın mensupları, doktorlar, yöneticiler, Medicana Sivas Hastanesinde kalp ameliyatı olmuş hastalar, İnstagram Bloggerı Ebru Özçelmik ve takipçilerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlik alan içerisinde yaklaşık 1 Kilometrelik yürüyüşle başladı.

Kalbin İçin Harekete Geç yazılı pankart ve balonlarla yürüyüş gerçekleştiren grup yürüyüş sonrasında etkinlik alanında toplandı. Etkinlik alanında Medicana Sivas Hastane Genel Müdürü Şerafettin Demiray,Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Kasım Doğan, Kardiyoloji Uzmanı İsmail Erdoğu, İnstagram Bloggerı Ebru Taşseten Özçelmik Kalp Sağlığı ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında konuşmalarına yer verdi.

Medicana Sivas Hastane Genel Müdürü Şerafettin Demiray konuşmasında; “TÜİK verilerine göre Türkiye'de ölümlerin % 40'ı kalp ve damar hastalıkları sebebiyle gerçekleşiyor ama bu orandan daha üzücü olan ise bu ölümlerin 4’te üçü önlenebilir olmasına rağmen kişilerin bu farkındalık içerisine girmeden, tedavi görmeden, yaşam tarzında değişiklik yapmadan yaşamlarına devam etmiş olmalarıdır. Sağlıklı yaşamı, yaşamın kalitesini artırabilmek için sporu gündelik hale getirmeliyiz, yılın belli başlı günlerine değil gündelik yaşamımızda uygulamalıyız.” Dedi.

Bu yılın sloganı “Kalbin İçin Harekete Geç!” olduğunu belirten Demiray, sevdiklerinizi yarı yolda bırakmamak için; dengeli beslenin, düzenli egzersiz yapın, sigarayı bırakın, kalbinize sevdikleriniz için dikkat edin” uyarılarında bulundu.

Konuşmaların ardından Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği hocaları tarafından müzik eşliğinde dans gösterisi ve kalp sağlığı için farkındalık yaratacak sorularla bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılanlara ücretsiz Kardiyoloji Check-up paneli hediye edildi. Katılımcıların oldukça keyifli anlar geçirdiği etkinlikte çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Oluşturma: 25.09.2017 12:00
Son Güncelleme: 26.09.2017 02:36
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu