KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Kadıköy Hastanesi 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası'nda Sağlık Sponsoru oldu

Kınalıada Su Sporları Kulübü’nde bir dönem genel kaptanlık ve 2. başkanlık yapan, spora ve sporcuya sonsuz emek vermiş değerli spor insanı Gazaros Unan anısına düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20 Temmuz Cuma günü start aldı. İsviçre, Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, İran, Ukrayna ve Gürcistan’dan toplam 9 yabancı kulübün yanı sıra Türkiye’den de 51 kulübün katıldığı heyecan dolu şampiyona, 8 ülkeden 650 sporcuya ev sahipliği yaptı.
Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20 Temmuz’da Kınalıada Su Sporları Kulübü’nde düzenlenen törenle başladı. Kınalıadalı ve İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın başlangıç düdüğünü, eski Survivor yarışmacısı, milli yüzücü ve sutopçu Hakan Hatipoğlu çaldı.


Bu yıl, Kınalıada Su Sporları Kulübü’nde bir dönem genel kaptanlık ve 2. başkanlık yapan, spora ve sporcuya sonsuz emek vermiş değerli spor insanı Gazaros Unan anısına düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20 Temmuz Cuma günü start aldı. İsviçre, Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, İran, Ukrayna ve Gürcistan’dan toplam 9 yabancı kulübün yanı sıra Türkiye’den de 51 kulübün katıldığı heyecan dolu şampiyona, 8 ülkeden 600 sporcuya ev sahipliği yaptı.


Başlangıç düdüğünü, eski Survivor yarışmacısı, milli yüzücü ve sutopçu Hakan Hatipoğlu’nun çaldığı şampiyonanın açılış törenine; Adalar Belediye Başkanı Atila Aytaç, Kınalıada Su Sporları Kulübü Başkanı Prof. Dr. Emre Burçkin, Adalar Spor Şube Müdürü Tolga Demir, Kınalıada Muhtarı Erdal Aydın, Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Gürsoy Yıldırım katıldı.


Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Gürsoy Yıldırım, açılışta yaptığı konuşmada bu organizasyonda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, sporcuların sağlığının her zaman kendilerine emanet olduğunu ve onların her daim yanında bulunduklarını anlattı.


Türkiye Yüzme Federasyonu’nun yarış sistemleri sponsoru, Medicana Kadıköy Hastanesi’nin sağlık sponsoru olduğu turnuvanın ilk gününde, Kınalıada halkıyla birlikte, İstanbul ve diğer illerden gelen yüzlerce izleyici de büyük ilgi gösterdi.  


Oluşturma: 24.07.2018 12:00
Son Güncelleme: 24.07.2018 09:25
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu