KURUMSAL HABERLER


+A A-

MEDICANA ve IKEA KANSER OKULU BAŞLADI

MEDICANA ve IKEA KANSER OKULU BAŞLADI


MEDICANA ve IKEA KANSER OKULU BAŞLADIMedicana Bursa Hastanesi ve IKEA iş birliği ile IKEA çalışanlarına yönelik içeriği tamamen uzman doktorlar tarafından oluşturulan Kanser Okulu eğitim programı başladı.


“Sağlıklı toplum, Sağlıklı gelecek  “ mottosundan hareketle Medicana Bursa Hastanesi, toplumun sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara rehber olmak amacıyla birçok eğitim programı düzenlemektedir. ‘MEDICANA ve IKEA KANSER OKULU ‘’ projesi de bunlardan biridir.

Kanser olgusu ile ilgili kaygıları azaltmak, kanser tedavisinin başarısında erken teşhisin önemini vurgulamak ve bu alanda farkındalık yaratmak amacıyla İkea çalışanlarını bilgilendirmeye ve İkea çalışanlarının sağlıklı yaşamaya teşvik etmek amacıyla oluşturulan’’ MEDICANA ve IKEA KANSER OKULU’’ projesinin ilk programı 18 Şubat 2020 Salı günü başladı.

18 Şubat 2020 Salı günü saat 15.30'da İkea Eğitim Salonunda başlayan eğitim programının ilk konusu  “ Kanser nedir? Kanserde Erken Teşhisin Önemiydi’’. Konu, çalışanlara Özel Medicana Bursa Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Mustafa Canhoroz tarafından detaylı olarak anlatıldı. Kansere ait tüm sorular yanıt buldu. Ardından çalışanlar tarafından en çok merak edilen konular cevaplandırıldı.

’Sağlıklı Yaşama Umut Oluyoruz ‘’ ortak sloganıyla başlatılan Kanser Okulu projesine start veren Medicana Bursa Hastanesi ve IKEA, koruyucu hekimlik ve bu konuda toplumsal farkındalık çalışmalarına büyük önem vermektedir. İlgili tüm branşların uzmanlarının konuşmacı olarak katılacakları “Medicana ve İkea Kanser Okulu” bir yıl boyunca devam edecek. Okula katılan çalışanlar kanserden korunma, erken teşhis, ileri tedavi yöntemleri gibi merak edilenleri ve çözüm önerilerini uzmanlarla bire bir konuşabilecekler.
Oluşturma: 19.02.2020 12:00
Son Güncelleme: 19.02.2020 01:14
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu