KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Internatıonal İstanbul Hastanesi Hasta Okulu Projesi

Medicana International İstanbul Hastanesinde, Dünya Kalp Sağlığı Günü kapsamında, 30 Eylül Pazartesi günü “ Sanat Kalpten Geçer” etkinliği ile “Hasta Okulu Projesi” nin ilki düzenlendi.


Medicana International İstanbul Hastanesinde,  Dünya Kalp Sağlığı Günü kapsamında, 30 Eylül Pazartesi günü  “ Sanat Kalpten Geçer” etkinliği ile “Hasta Okulu Projesi” nin ilki düzenlendi.

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sebahattin Ateşal’ın önderliğinde yapılan etkinliğe, Hollywood’da aldığı ödül ile ses getiren Türkücü Ekin’de katıldı. Sevenleri ile birlikte buluşan Ekin bu anlamlı günde sanatı ve sağlığın birbiri ile çok bağlantılı olduğu gündeme getirilerek,  müziğin kalp sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğu vurgulandı.

Prof. Dr. Sebahattin Ateşal “Müziğin ve kalbin her ikisinin de ritmi olduğuna dikkat çekerek, şarkı sözlerinin kalp üzerindeki etkisinin öneminden bahsetti. Katılımcıların sorularına birlikte yanıt veren Ateşal ve Akkaş’ın gerçekleştirdiği söyleşiye ilgi yoğun oldu.

Her ay farklı konular ile devam edecek olan “ Hasta Okulu Projesi” bir sonraki eğitimi “10 Ekim Ruh Sağlığı Günü’nde” Karadeniz FM’in sevilen Radyocusu Müge’nin Oltası ve Uzman Psikolog  Pınar Önen tüm halk ile buluşacak.

Prof. Dr.
Sebahattin Ateşal
Kardiyoloji
MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL
Profili Gör
Oluşturma: 01.10.2013 12:00
Son Güncelleme: 31.07.2017 01:43
Oluşturan: Sebahattin Ateşal