KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kapsamında Kutup Yıldızı Projesine Katkı Sağladı.Medicana Sivas Hastanesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kapsamında  Kutup Yıldızı Projesine Katkı Sağladı.

Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Turan Ulutaş konuşmasında “ yeni nesil günümüz teknolojisinin olumlu yönlerinden faydalandığı gibi maalesef olumsuz yönlerinden de çok fazla etkilenmektedir.  İletişim araçlarının yaygınlaştığı bu dönemde çocuklarımızda düşünmeye dayalı aktivitelere; hafızayı okuduğunu anlamayı ve yorumlamayı geliştiren kitaplara ilginin azaldığını biz öğretmenler olarak üzülerek gözlemlemekteyiz. Ayrıca okul çağındaki çocuklarımızın izledikleri dizi, film veya youtube kanallarından kendilerine yanlış rol modelleri örnek aldıklarını üzülerek görüyoruz. Bizlerde istedik ki rol model alacağı kişiler televizyon internet sahnesinden değil gerçek hayattan olsun. Bunun için siz değerli hekim ve yöneticilerimizden destek almak için hastane Genel Müdürü Şerafettin Bey’den destek istedik. Kendisi bizi oldukça sıcak karşılayarak seve seve destek olacaklarını ilettiler. Bu projede emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray ise konuşmasında “ Bizlere bu fırsatı sunduğunuz için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ahmet Hoca ve Ufuk Hocamız bizlere projeyi anlattığında bizlerde destek olacağımızı söyledik. Öncelikle bu projenin bir kahramanı varsa bu kişi Ufuk Hocadır. Emeği gerçekten çok fazla bu vesile ile bütün katkı sağlayanlara teşekkür ederim. Aramızda bu okuldan mezun olan hekim ve yöneticilerimiz var bu arkadaşlarımız üzerinden şu mesajı vermek isterim. Sizlerde bu sıralardan mezun olacaksınız ve ileride sizlerden birçok kişi bu yerlerde olacak. Bunun için tek bir şey yapmanız gerekli çalışmak, çok çalışmak. Diğer öğrencilerden fark yaratmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekli.  Bu kadar güzel projelere imza atan öğretmenleri bulmuşken bunu fırsata çevirmenizi beklerim.” Dedi.

Proje kapsamında kısa hayat hikâyeleri ve faydalı bilgi notları ile imzalanmış kitaplar öğrencilere verildi. Öğrenciler ise yönetici ve hekimlere küçük masa çiçekleri hediye ederek jest yaptılar.

Oluşturma: 15.11.2019 12:00
Son Güncelleme: 16.11.2019 01:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu